Мальви

DSC_0083«Мальви» — фольклорний колектив із села Макіївка Носівського району Чернігівської області.

Українці мають багату пісенну спадщину. Співають українські народні пісні і у великих містах, і в маленьких селах. Аматори сцени завжди із великим задоволенням виступають перед глядачами. Мабуть, не знайти в Україні села, де б не було художньої самодіяльності. І це незважаючи на те, що сільські будинки культури взимку у більшості своїй не опалюються, відсутні музичні інструменти або ж немає відповідних спеціалістів. Та ті, хто не уявляє свого життя без неповторних народних українських пісень, попри всі проблеми і перешкоди, знаходять можливості співати, виступати, брати участь у фестивалях.

Не є винятком і село Макіївка, що в Носівському районі Чернігівської області. Спочатку макіївські любителі української автентичної пісні та вишивки об’єдналися у клуб під назвою «Українські посиденьки», який діяв при бібліотеці. Одного разу директор сільського будинку культури попросив їх допомогти у підготовці звітного концерту. Відтоді, а саме з 2011 року, і бере свій початок фольклорний колектив «Мальви».

Художнім керівником став Микола Сидоренко. Він же і директор Макіївського будинку культури. Випускник Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Пізніше навчався в Національній Академії керівних кадрів культури і мистецтв України. Миколі Володимировичу – 25 років. Молодий, завзятий, енергійний, професіонал своєї справи. В колективі десять учасників (вісім жінок і два чоловіки). Різних професій і віку.

За чотири роки вже набралися досвіду, можуть похвалитися першими успіхами. Так, в 2012 та 2015 роках займали І-ше місце на районному фольклорному фестивалі «Перлини душі народної» (м.Носівка). Брали участь у Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур «Поліське коло», який традиційно проходить у серпні місяці у місті Чернігові.

В грудні 2015 року фольклорний колектив «Мальви» виступав на сцені Богданівського сільського будинку культури (Яготинський район, Київська область), де проходило мистецьке дійство, присвячене 115-ій річниці з дня народження талановитої української художниці Катерини Білокур. Присутнім в залі глядачам дуже сподобався виступ самодіяльних артистів із Чернігівщини. Привабили вони гарними голосами, майстерним виконанням пісень.

Не можна не сказати декілька слів про сценічні костюми. Вони автентичні. А які ж гарні на жінках сорочки! Може хто й не повірить, але пошив і вишив їх хрестиком один із учасників колективу – Віталій Баклан. До речі, Микола Сидоренко вишиває бісером ікони. Представниці жіноцтва не відстають від чоловіків. Вишивають хрестиком, в’яжуть на спицях. Є у них ще одне на всіх спільне захоплення – це квіти. Ось такі талановиті люди живуть у Макіївці!

Попереду у невеликого, молодого (вони утворені лише в 2011!) і дуже харизматичного колективу ще багато роботи та планів на майбутнє. Необхідно поповнювати репертуар новими піснями. Чекають виступи на різноманітних мистецьких заходах. Залишається лише побажати їм успіхів та натхнення в добрій справі – пропаганді української народної пісенної спадщини. Вони її знають, люблять і дарують нам – глядачам.

Учасники колективу: Микола Сидоренко (художній керівник), Віталій Баклан, Валентина Батечко, Лідія Бідна, Тетяна Петрик, Раїса Могильна, Валентина Чумак, Онися Забейда, Раїса Мельник, Віра Харченко.

Відео з виступу на урочистостях з нагоди 115-ої річниці з дня народження художниці Катерини Білокур (с. Богданівка Яготинського р-ну Київської області, 5 грудня 2015):

Фотогалерея

DSC_0325 153 DSC_0089 DSC_0235 DSC_0305 DSC_0323

Текст, фото і відео надала Людмила ХВОЯ, м.Бобровиця.