Великому Кобзарю у Луцьку вишили рушник

Волинські майстри вишивки взяли участь у всеукраїнській акції з вишивання рушника до 200-річчя Шевченка.

У меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» Волинського краєзнавчого музею відбулась акція «Рушник Великому Тарасу». Всеукраїнська акція стартувала 28 листопада 2013 року в селі Шевченкове, Черкаської області. Ініціатором та організатором акції є Микола Степаненко, президент благодійної організації «БФ Український рушник».

В процесі музейної акції відомі волинські майстри вишивки приєднались до мережання цього особливого витвору мистецтва.

Цей рушник стане величним національним символом, обов’язковим атрибутом всіх урочистих заходів до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

Організатори Волинської акції – управління культури облдержадміністрації, Обласний науково-методичний центр культури.

Ідея вишитого рушника полягає у його виготовленні саме в тих місцях, де бував великий Кобзар. До роботи над цим унікальним витвором народного мистецтва докладаються відомі майстри вишивки.

Історичні джерела і народні перекази дозволяють говорити про перебування Тараса Григоровича на ковельському Поліссі Волинського краю. У церкві села Вербка Шевченко відновив образ св. Миколая. Запрестольна ікона Божої Матері в селі Секуні була другим образом, до якого торкнувся мистецькою рукою Тарас Шевченко. Існують припущення, що на запрошення знайомих, Шевченко їздив у село Пляшова.

http://www.volynnews.com