30 березня, у Львівському Кінопалаці офіцерів відбувся літературно-мистецький вечір «Пам’яті героїв» та 200-річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Літературно-музичну сторінку підготувала член Української асоціації письменників Надія Черкес разом із студентами Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.
На заході, в основному, були присутні члени Західного регіону асоціації та гості.
Відкриваючи вечір, голова УАПЗР Елла Красноступ попросила вшанувати хвилиною мовчання всіх загиблих «Небесної Сотні», у зв’язку з тим, що з 27 по 30 березня минає 40 днів від часу вбивства героїв Майдану.
— Розуміємо, що Герої поклали свої життя за незалежність України, маємо сьогодні гуртуватися не довкола ненависті, а довкола любові. Ми також маємо зробити все, щоби подібне більше ніколи не повторилося, і щоб ніхто не вмирав через погану владу. – сказала голова асоціації
Еллла Красноступ також наголосила на важливості вшанування великого українського творця, ім’я якого огорнуте невмирущою славою та любов’ю Тараса Шевченка. «Своєю творчістю Тарас Шевченко засвідчив воскресіння нашої нації. Українці відчули , що мають духовну силу, з якою можна і варто йти в майбутнє. У своїх поглядах Шевченко йде за народною мораллю, в основі якої любов до ближнього, пошана до батьків, до рідного слова. Силою безмежної любові до рідного народу, до України, поет пробивав стіну людської байдужості, обмеженості. Невмирущий дух поета, як і раніше, так і тепер, 200 років поспіль, витає над Україною, а віще слово сіється на народній ниві, мов добро, любов, справедливість» - сказала Е.В.Красноступ.
Продовжили вечір, студенти-медики, представивши авторську композицію «Шевченко і біль України», в рамках якої прозвучали поеми Тараса Шевченка, пісні на шевченківську та майданівську тематику, а також ряд авторських віршів студентів Віктора Горина, Ірини Іванків, Швець Олексія, Кузейків Марічки та інших.
Як сказала Надія Черкес, «Всі думки і сподівання направлені на завтра: чи зможемо ми людський крик зупинити?. Тому й Шевченко з нами страждає, дивлячись із небес, тому він з нами надіється, що настане така хвилина «і буде день, і буде мати, і будуть люде на землі».
За добре підготовлений захід, за велику сподвижницьку працю у культурно-мистецькому напрямку подякував начальник будинку офіцерів, полковник Віталій Поврозін пані Надії Черкес. А також сказав, що слово і пісня – це велика сила. А в сьогоднішній час – це й велика потужна зброя.
У другій частині літературно-мистецької зустрічі письменники асоціації читали свої вірші, присвячені майданівській та шевченківській тематиці, ділилися спогадами про участь у майданівських подіях. Іван Гентош презентував Рукописну книгу про Тараса Шевченка, а Галина Фесюк книгу «Материнська молитва».
В асоціацію приїжджають письменники не лише із Західних областей України, а й українці з Румунії. Сьогодні всі з радістю слухали члена асоціації Івана Кідещука, що проживає у Сучаві в Румунії. Письменник не лише презентує на зустрічах свою творчість, він привозить нові літературні видання, часопис «Український вісник», а також місячник «Наш голос». Тому кожен член асоціації завжди знає що відбувається в Румунії, які українські заходи там проходять.