Бандуриста з Черкащини прив’язали до дерева та жорстоко побили сепаратисти

lutij-e1398162402576У неділю у місті Рубіжному Луганської області проросійські активісти піддали тортурам громадського діяча, кобзаря Василя Лютого, який родом із Черкащини. Василь живе у Рубіжному, він був ведучим мітингу «За єдність України».

З офіційним зверненням на захист Лютого виступили голова Національної спілки кобзарів україни Володимир Єсипок і Президент Історичного клубу «Холодний Яр», письменник Роман Коваль. У зверненні колеги Василя Лютого висловлюють стурбованість ситуацією, в якій опинилися мешканці міста Рубіжне. Зокрема, 21 квітня, під час мітингу «За єдність України» на мітингувальників напали люди з битами і жорстоко їх побили. Василь Лютий був ведучим мітингу. Після побиття його «заарештували», а потім піддали тортурам.

У кобзаря Живосила (Василя Лютого) сепаратисти знайшли посвідчення члена «Братства вояків УПА». Сепаратисти з битами накинулися на учасників патріотичного мітингу з криками «Фашисти!».

Голова національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок заявив: «Я його прекрасно знаю, він у нас навчався. Це свідома людина, толерантна. Щось мені не дуже віриться, щоб у нього була зброя. Якщо і було, то це була бандура», — сказав Володимир Єсипок і зазначив, що члени союзу вимагають негайного звільнення Василя Лютого.

Гімн Майдану у виконанні Василя Лютого

Роман Коваль та Володимир Єсипок протестують своїм зверненням проти бездіяльності правоохоронних органів і вимагають негайного звільнення Василя Лютого.

За повідомленням місцевої міліції, чоловіка затримано за носіння холодної зброї, в той же час його дружина Марина Люта розповіла місцевим ЗМІ, що ножа її чоловікові підкинули.

У ході конфлікту постраждали п’ятеро місцевих жителів, вони отримали тілесні ушкодження. Від сепаратистів також постраждав правоохоронець.

http://progolovne.ck.ua