Тетяна Винник — біографія

Тетяна Винник  (народилася 11 квітня 1984 року у місті Ніжині, що на Чернігівщині) — поетеса, член НСПУ, Міжнародної літературно-мистецької академії (Болгарія). Керівник ніжинської університетської театральної студії «Ганц Кюхельгартен». Головний редактор журналу «Крилаті».

Автор поетичних збірок:

  • «Золотоноша» (2003),
  • «Гетсиманська молитва» (2005),
  • «Самоспалення дерева» (2008), яка отримала Грант Президента України для творчої молоді та премію «Благовіст» (2009),
  • «Прокинусь живою» (2014), котра презентована у Лондоні  на Міжнародному фестивалі, присвяченому Всесвітньому дню поезії з ЮНЕСКО і нагороджена у міжнародному поетичному марафоні.

Відзнаки:

  • Лауреат Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара (2003) та «Рукомесло» (І місце) за переклади американської поетки Сільвії Плат (2009),
  • дипломант конкурсу «Коронація слова» у номінації «Пісенна лірика про кохання» (2010), у номінації «П’єси для дітей» — «Метелик і свічка» (2010) та в номінації «Кіносценарій» для дітей «Відлуння» (2010),
  • лауреат премії «Смолоскип» - ІІІ місце за роман для дітей «Пригоди безіменного пса» та конкурсу «Мандрівник часу» за казку «Метелик і вишнева пелюстка».

Перекладає з російської, англійської та болгарської мов.

На вірші молодіжним театром «Мушля» створена вистава «Венера та інші (портрет автентичної жінки)» Режисер Сергій Архипчук, композитор Роман Коляда.

Працювала журналістом (редактор інформаційних новин ТРК «Радіо-Ера»-ФМ, вела авторську передачу «Слово без кордонів» на Каналі духовного відродження «Культура», працювала Відповідальним секретарем Всеукраїнської приймальної комісії при НСПУ.

Вірші друкувалися у вітчизняних та зарубіжних виданнях, перекладені болгарською, російською, англійською, польською, вірменською, італійською та циганською мовами.

Аспірантка Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Цікавиться психологією.