Перший тур відкритого міського конкурсу "Дніпропетровськ - казкове місто" завершився і журі обрало переможців

Перше знайомство з літературою і книжковим світом у дитини відбувається через казки. Найцікавішою є казка, написана про рідне місто, вирішили організатори конкурсу «Дніпропетровськ — казкове місто». Його підсумки підбили у міському управлінні культури та мистецтв наприкінці минулого тижня.

Привітала учасників конкурсу та присутніх заступник міського голови Ірина Зайцева. «У конкурсі взяли участь 26 авторів не лише із різних міст України, а навіть із Франції. Вони подали 50 робіт – історичних казок про Дніпропетровськ, написаних як у прозі, так і у віршах. Міська влада готова підтримувати подібні проекти, щоб прищеплювати любов до рідного міста», – зазначила Ірина Зайцева. За її словами, кращі казки про Дніпропетровськ та його видатних особистостей обирала конкурсна комісія, до складу якої увійшли історики, літератори та громадські діячі.

Головний критерій оцінки конкурсу – історичний сюжет в основі казки. Члени конкурсної комісії визначили 6 робіт – переможців.

Гран-прі отримала Еліна Заржицька (м. Дніпропетровськ). Кращим твором для дітей до 5 років  визнано казку Ганни Доброгорської (м. Дніпропетровськ), серед казок для дітей від 5 до 10 років перше місце посіла робота Світлани Талан (м. Северодонецьк Луганської області), друге – Ганни Доброгорської (м. Дніпропетровськ), третє – Юлії Скрипаченко (м. Дніпропетровськ).

Найкращою казкою для дітей від 10 до 16 років визнано твір Галини Максимів (м. Долина Івано-Франківської області), друге та третє місце відповідно посіли Андрій Комаров та Тимофій Федорець із Дніпропетровська.

Спеціальними призами нагородили дніпропетровчанку Ольгу Брус, а також автора із Франції Ореста Катинського.

Тепер на дніпропетровців чекає другий тур конкурсу, в якому учасники будуть змагатися за кращу ілюстрацію до творів-переможців.

Його підсумки підіб’ють у вересні 2014 року, а видана трилогія "Дніпропетровськ - казкове місто" з’явитися у грудні цього року.

 

DSCF1059  DSCF1073