Й інтимна присвята може бути Гімном для багатьох

Відгук на нову книгу Тетяни Череп-Пероганич «Іриси для коханого» (Канів, 2014, видавництво «Склянка Часу*ZeitGlas»)  від колеги і земляка.

Поетеса Тетяна Череп-Пероганич своєрідно підтвердила свою любов до чоловіка Юрія: «Не кажу про кохання, а виливаю його у вірші, які присвячую Тобі», - написала вона в одному з 20 одкровень, що увійшли в її збірочку «Іриси для коханого».

Є там інтим, про який тільки їм двом відомо. Хоча й про це багато хто може сказати, мовляв, і в нас так було.  Та найбільша  цінність Таніних освідчень, напевно, в тому, що їх можна назвати Гімном і Конституцією для всіх закоханих і тих, хто тільки мріє закохатися.

Зупинюся лише на окремих статтях Тетяниної  Збірки законів справжнього кохання.

Одкровення 20-те.

Я дарую тобі свою любов. Вона настояна на довірі і щирості, вона вимолена і довгоочікувана, вона лише для тебе. Візьми її в своє ніжне серце, впусти її в свою щедру душу. Бережи!. І тоді наша солов’їна пісня звучатиме довіку на два голоси.

Одкровення 15-те.

Якось попросила в Бога нарешті відвести від мене лихо, і тоді на порозі долі побачила тебе з відром у руках, з якого аж вихлюпувало щастя. 

Одкровення 19-те.

Сонячним передвечірнім зайчиком завітала у дім радість, сповістивши про ще один день прожитий з тобою.

Одкровення 18-те.

От комусь для щастя треба всього лише… - зірку з неба. А мені – навпаки – зірку на небі. Щоб ми щовечора удвох мали можливість дивитися на неї з вікна.

Одкровення 7-ме.

Вона хотіла  його втримати, ухопившись за рукав піджака. Та в її руках лишився тільки відірваний ґудзик… Повернувшись додому, чомусь відразу перевірила міцність ґудзиків на твоєму одязі. Впевненість в тому, що всі вони надійно пришиті, мене заспокоїла.

Одкровення 14-те.

Сьогодні я тебе розлюбила ! Не питай чому. Але це надовго, до самого вечора!

Потім мовчки сяду і про все це напишу. Дам почитати. Попрошу вибачення за свою цілоденну нелюбов. І ми – чомусь в цьому впевнена – разом підемо спати. Адже і ти, і я знаємо, що у нас на двох одна ковдра – спільне життя. Тим паче, що вже зранку наступного дня знову буду закохана у тебе до нестями.

Одкровення 4-те.

Не бійся. Я не впаду. Потойбічна невідомість не для тих, кому є за що триматися на землі.

Інші одкровення можете почитати в новій збірочці Тетяни Череп-Пероганич «Іриси для коханого».  Вони допоможуть вам знаходити теплі слова для рідних на кожен день.

                                                                Григорій Загребля,
журналіст, письменник
http://zemlyaivolya.net