День Незалежності України у... Москві

Життя дивна річ. У ньому по різному буває, особливо в такий нелегкий час, як нині. Поруч з нами, як це не прикро, є ті, яким байдуже до України. А в країні, солдати якої топчуть важким чоботом нашу землю, живуть ті, кому це справді болить. Бо хоч доля свого часу і відвела їх від рідних порогів, та саме тут на Україні жили їхні діди-прадіди, їм дорогі наші традиції, наші прагнення, наша воля...

26 серпня на... Арбаті, у Національному культурному центрі України в Москві відбувся святковий концерт, присвячений Дню Незалежності України.

У заході брали участь Українська народна хорова капела Москви (керівник заслужений працівник культури України, заслужений працівник культури РФ Вікторія Скопенко) і заслужена артистка України Світлана Мирвода з Києва.

Свої вітальні слова під час концерту виголосили Генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Юхимович Мельниченко та тимчасово виконуючий обов'язки керівника, радник-посланник Посольства України в РФ Дмитро Геннадійович Ратніков.

Глядачі - переважно українці - гаряче аплодували різноманітній і насиченій програмі. Звучали твори на вірші Т.Шевченка у виконанні хору, читця Андрія Косса; народні пісні,старовинні і сучасні романси у супроводі бандури, гітари та естрадні пісні виконувала Світлана Мирвода, класичні пісні співав Сергій Джемелинський.

У такий тривожний і непростий час День народження України відзначили урочисто і душевно! Організатором та ідейним натхненником свята була заступник директора Центру Лариса Петрівна Бондарук. Земляки зі сльозами на очах дякували за підтримку.

- Слава Україні! Слава її Героям! - лунало із залу. І це було щиро, - розповідає пані Світлана. - Я довго вагалась - чи їхати до Москви... Відзначити (26 серпня) День Незалежності України мене запросив Національний культурний центр України в Москві. Вирішила, що до земляків таки поїду. Тепер розумію, що правильно вчинила. Нам тут важко, а їм і поготів. Концерт пройшов на одному диханні.  Гостинністю працівників Центру я була зачарована. Генеральний директор Мельниченко Володимир Юхимович подарував свою книгу про Богдана Ступку. Мене поселили у номері, де завжди зупинявся Богдан Сильвестрович! Моя землячка і давня подруга Лариса Бондарук організувала сам концерт і допомагала в усьому. Зворушливою була зустріч із другом України і моїм - поетом Олександром Матвєєвим, який прийшов на концерт з усією родиною.
А на Арбаті гордо майорять наші прапори. Заключною піснею на концерті була "...Вірмо в сили свої і у Божу могуть, і нам Бог, і нам Бог допоможе" (сл. В.Крищенка, муз. А.Лаврінчука).  

Справді, українського цвіту - по всьому світу. І ніяка зла сила не здолає цю велич і красу.

Більше фото: https://www.facebook.com