Тетяна Дзюба – лауреат премії ім. Івана Франка

Щороку наприкінці серпня до дня народження першорядного письменника, блискучого публіциста, видатного вченого і громадського діяча Івана Яковича Франка вручається премія його імені в інформаційній галузі, заснована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України. Цьогорічне нагородження відбулося на символічному для всіх українців місці – на Майдані Незалежності Києва, у рамках проведення книжкової виставки до Дня знань.

Свої книжкові новинки на виставці представили майже 50 українських видавництв – «Либідь», «Веселка», «Ярославів Вал», «Знання», «Дніпро», «Грані Т», «Пульсари», «Просвіта», «Видавництво Старого Лева» та інші. Премії лауреатам вручив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко. На здобуття премії було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей та регіонів України, всього 33 автори, а відзначено лише 3 праці. 

Переможцем у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» визнано науковця, журналістку, викладача Чернігівського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХIХ – першої третини ХХ століть: модель національної ідентичності». У її книзі аналізується публіцистика в контексті національного усвідомлення українців. 

У своєму виступі під час нагородження Тетяна Дзюба, зокрема, відзначила, що ім’я Івана Франка має безпосередній стосунок до теми її дослідження. Адже з ним пов’язується якісно інший етап формування національної свідомості не лише у Галичині, а й Україні загалом. У багатьох працях Франка наявний перелік чинників національної ідентичності. Він був не лише провідним публіцистом, а й одним із перших дослідників публіцистики як явища, феномену публіцистики. Дорога премія імені Івана Франка авторці ще й тому, що вона тривалий час досліджувала спадщину попередника, вчителя, людини, яка була незаперечним духовним авторитетом для письменника – Михайла Петровича Драгоманова. «Голос Франка сьогодні сучасний, як ніколи», – сказала на завершення Тетяна Дзюба. 

Лауреатами премії в інших номінаціях стали: Павло Усенко – «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський»; колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію Володимир Качур, режисер Сніжана Потапчук, оператор Степан Юрченко) «За кращий твір у телевізійній сфері» – документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху.

http://www.hvilya.com