Відкриття книжкового форуму у Львові у храмі Петра й Павла

Вчора Львівський книжковий форум відкрився у Соборі Петра й Павла, у минулому це був католицький костел при ізуїтській колегії, де колись навчався Богдан Хмельницький. Сьогодні - це греко-католицький храм. В цьому соборі відспівують тих, хто сьогодні загинув на війні в Донбасі. Настоятель храму - капелан, військовий священик.

Відкрив захід архиєпископ о.Борис Гудзяк, священик французької і бельгійської парафії УГКЦ, президент львіського католицького університету. В контексті відкриття виступили письменники Сергій Жадан, Людмила Улицька... Олександра Коваль.

Ось як пише на ФБ про ці виступи Борис Херсонський:

"о.Борис Гудзяк говорив прекрасно і я відчував величезну симпатію до цього чудового інтелігентного чоловіка...Виступала Олександра Коваль, говорив і читав вірші Сергій Жадан, говорила Людмила Улицька...Дух війни витав над відкриттям мирного форуму видавців...

Прозора, але тверда стіна регіоналізму і конфесійності встала перед моїми очима. Але, здається, я один бачив її...
Я думав, що є стіна між бажаним побачити Україну єдиною і можливістю зробити її такою..

Але я ще зрозумів, що якщо моя країна залишиться всередині розділеною, я буду жити в Одесі, але серце моє буде тут, на Заході України".

Ще один цікавий відгук про відкриття форуму Катерини Бабкіної:

"Львівський форум видавців відкривають в храмі. Я нехрещена і обережна з такими речима - це вибирають. В школі мене ганяли насильно на богослужіння і ставили щоранку примусово до молитви - я хиталася на п'ятах і мовчала, звівши руки в замок за спиною, поки молитва не закінчувалася. Але тут все по-доброму. Дуже сподобалася промова Уліцької та Мариновича, Жадан до сліз, Oleksandra Koval про страх і так сильно. Вперше підписую в церкві книжки - хтось же носить їх із собою. Добре що Форум є. Тримаймося разом".

Особисто я отримула і отримую у цьому храмі велике задоаовлення від Літургій і від подібних заходів. Тут є двоякий плюс. Людина повнинна впізнавати світ глибше, тому всі, хто прийшли на відкриття форуму у цей храм, могли подивуватися бароковою архітектурою памятки і відчути поетичне слово творців книги з особливим трепетом. І тільки людина з великою душею може відчувати себе у храмі як на святі, а не будь-як!

Відбулася також прес-конференція книжкового форуму у Львові. Використана фотографія з альбомому "Форум Видавців: 21 Форум видавців. 10.09.2014."

Галина Фесюк

Джерело: http://myzhovkva.com