«Де ти, хлопчику з Майдану?» - один з творів збірника «Євромайдан. Хроніка у новелах»

Майже рік минув від подій, котрі започаткували Революцію Гідности. Те, що сталося минулої осени й зими, не могло не вилитись на папір. Цього разу – у формі новел. Твори, які від зими відбирали на конкурсній основі, увійшли до збірника «Євромайдан. Хроніка у новелах» (Упорядник В.Карп'юк. – Брустурів: Дискурсус, 2014. – 216 с.).  Всього у збірнику 31 новела.

Одна з авторів збірника Любов Сердунич побачене і пережите зобразила через історію хлопчика-майданівця. Описує авторка, зокрема, і криваві події 20 лютого. Яка доля хлопчини з Майдану, вижив він чи ні? Це запитання залишає відкритим. Втім, сподівається, що кінець – щасливий. Однак уже поза рамками новели хоче дізнатися долю дітей-майданівців. Може, хтось опише більше... 

Ось що розповідає Любов Сердунич про історію появи новели «Де ти, хлопчику з Майдану?»: 

«На Майдані я бачила кількох хлопчиків (кількох, не одного, хоча написала про одного). Було видно, що вони – майданівські. Коли поїхала додому, ця думка в мені була: як же там ця дитина? З ким вона? Це було просто в думках, я й не думала писати твір. Хіба, може, колись, з часом. Але якраз така нагода випала вилити все це на папір, коли побачила у соцмережах оголошення про конкурс новел. Тему не шукала».

Відео про презентацію збірника у м. Тернопіль: