Перш ніж щось від країни вимагати, треба щось їй дати

image003Сьогодні дуже багато розмов про патріотизм, про країну, про своє відношення до Батьківщини.

Деякі особи, язик не повертається назвати їх людьми, кричать: «А что страна для мєня сдєлала?»

А коли запитуєш: «А ти? Ти що для країни зробив? Для оточуючих? Для свого дому, подвір'я, для людей?».

І подумалося, про те, що перш ніж щось від країни вимагати, треба мабуть щось їй дати. Щось для неї зробити. Безкоштовно. Просто для того, щоб вона стала кращою.

Я, наприклад, малюю у своєму під'їзді на стінах гарні малюнки. Щоб прикрасити його, щоб визвати посмішку у сусідів та гостей нашого дому. Щоб було охайно і було приємно повертатись додому.

Ось:

image007 image005  image001 image009

А ще, ми з сусідами розбили квітник у дворі та позаду будинку. Ми прибарємо та садимо квітки, ми змайстрували дитячу площадку, та таку, що батькі із сусідніх будинків ідуть до нас з діточками.

Ми годуємо котиків, які не вештаються по мусорках та дворах, а граються у нашому квітнику (за що сусід, по-доброму, іноді, поливає іх, мов квітки, водою, щоб сильно не бешкетували).

Я пишу вірші та дарую іх громаді. То в школу подарую, то на стенді вивішую на площі. Де світлини наших загиблих героїв. Я навіть не підписуюсь. А просто вірш. Просто така ось подяка нашим  загиблим захисникам.

Я  щось роблю. А ви?

Люди, які запитують : “Що для них зробила країна ? “ - то егоїсти, які самі звикли лише отримувати, нічого не даючи на заміну. І думається мені, вони навіть для себе лінуються щось зробити. Прибери сміття під дверима своєї квартири та у під'їзді. Прибери коло нього. Не сміти.

Хіба це так важко? Ні.

Багато хто навіть і не замислюється, що країна починається з тебе. З мене. З кожного із нас. Країна то є ми!

Я - країна, ти - країна, він — країна.

Тож спробуйте полюбити себе, свій дім, своїх земляків та свою країну. І тоді ми разом зможемо зробити її кращою. І тоді не зможуть нами керувати “щурі”, тому що ми із самоповаги їх не вибератимемо до влади. Все просто, чи не так?