Відбудеться презентація нової книжки Станіслава Бондаренка

20 листопада о 18 годині у Будинку письменників (вул. Банкова, 2) відбудеться  презентація  книжки „Майдани і магнати” Станіслава Бондаренка.  

Це своєрідна поемна трилогія про випробування українців історією й сучасністю, про справжнє і вкрадене первородство «братів», молодший з яких «готує знов чечевицю», хоча: «Ще як перша жаба учила «ква»// на безлюдній річці, що звуть Москва, //в Києві вже сотнями чинні храми // транслювали Віру з небес хрестами».  Це книжка про те, як «людству з Україною повезло», про презирство до смерті на Майдані і в «підмайданні», де народжується «мрія на руїнах», викривається зрада й шпигунство, де «б’ється серце Європи», де рідні брати стають ворогами, а вчорашні вороги – однодумцями й соратниками, серед яких і недавні олігархи, що своєю самосвідомістю й діями дозріли до звання справжнього захисника людської й державницької Гідності.           

Дві з трьох представлених у книжці поем-кліпів вже відомі – і не лише вітчизняним читачам: це перекладена п’ятьма мовами й видана навесні книжкою в Парижі «Нічна розмова з Європою» (2011), яку назвали «передчуттям Майдану», та «Пікнік із мільярдером, або Травми трав»(2012) – перша в нашій літературі спроба проникнення в лабіринти життя й психології новітнього прошарку олігархів. А в третій, історично-детективній поемі-кліпі «Майдани і магнати, або Магія магми» (2014) герої попереднього твору – втаємничений «новий українець» Хо і його вчорашні антиподи поет Ярослав та «афганець» Борода, – зустрічаються  «на лінії вогню».

Як написав у передмові академік М. Жулинський, « автор у цьому поемному триптиху відкрив новий тип рефлекторно-філософської лірики, базованої на експресивній суб’єктно-образній стратегії. Поеми відзначаються динамічною з’явою несподіваних художніх асоціацій і символів, внутрішньою потребою репродукування особистих вражень та прагненням «розколоти» слово, завдяки віртуозній «пробі на зуб», і добути з цього горішка нові семантичні смисли».

Ілюстратором книжки виступив видатний художник-графік Сергій Якутович.

До участі запрошені: Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Михайло Слабошпицький, Микола Жулинський, Рауль Чілачава, Сергій Якутович, Олександр Божко,  Микола Славинський, Рустем Жангожа, Дмитро Дроздовський, народні артисти України Ніна Матвієнко і Леонід Сандуленко, заслужена артистка України Світлана Мирвода та інші. Вечір веде Володимир Шовкошитний.

Книжку «Майдани і магнати» цього року висунуто на здобуття Шевченківської премії.

http://ualit.org