Світлана Мирвода подарувала українську пісню румунам

Нещодавно заслужена артистка України Світлана Мирвода ділилася своїм талантом і теплом щирої української душі з румунами. Сьогодні вона вже вдома і щедро ділиться враженнями від поїздки з шанувальниками порталу «Жінка-УКРАЇНКА»:

- Я люблю подорожувати, а ще більше - нести українську культуру в інші країни, іншим народам. Ця поїздка була незабутньою і змістовною.

Країна Румунія  загадкова і з непростою історією. Багато цікавого  про неї дізналися учасники творчої групи - «українського десанту в Румунії», яку так, жартуючи, назвав народний артист України Мар'ян Гаденко.  До складу колектив входили: сам маестро, я, телеведуча Ірина Макєєва, лауреати фестивалю «Доля» Юлія Мартинова, Уляна Філь, Алла Величко, сімейний дует «Франк-Тодорес». 

Зустрічали нас представники Союзу українців Румунії (СУР): голова  Буковинського повіту Петрашук Борислав (м.Сучава), Валентин Леонте, радник міністра культури Румунії, Ярослава Колотило та інші.

Відбулися концерти у с.Негостина, де виступав  свого часу НазарійЯремчук, де є музей українства. Гаряче аплодували знаним артистам і талановитій молоді. Другий концерт провели у м. Серет у Центрі СУР-у. Було багато молоді. Третій - у Бухаресті в  угорському центрі, на який завітали румуни, українці, угорці і сам Посол. Овації не вщухали.

Особисто виконала твори на вірші Шевченка, прозвучали поезії у виконанні Ірини Макєєвої.  Весь інший репертуар – кращі зразки українських народних та естрадних пісень. 

Вражень додалось від цікавих екскурсій:  Фортеця Стефана Великого (14-15ст), чоловічий монастир святого Іоанна Сучавського, жіночий  Святого Анастасія. Особливо вразив Будинок Парламенту Румунії (має 6000 кімнат), раніше це був Палац диктатора Чаушеску, де він ніколи не жив. Це другий палац у світі по величині після Пентагону.

У місті Гума Гуморулуй приєднались до вшанування 115-ї річниці Ольги Кобилянської, поклали квіти і спілкувались.

Більше фото: https://www.facebook.com