Петриківський розпис та Косівське мальоване гончарство будуть демонструватися у Греції

Благодійний Фонд «Києво-Печерська Лавра» в рамках програм «Культурно-духовне відродження та моралізація суспільства» та «Посилення міжнародних культурних зв’язків та розвиток культурного розмаїття» 1 лютого – 15 березня 2015 року, проводить Міжнародну благодійну мистецьку акцію «Живі традиції України».

Організатори Акції: Посольство України в Грецькій Республіці, Благодійний Фонд «Києво-Печерська Лавра», Петриківська районна рада, Петриківська районна державна адміністрація.

Мистецька акція покликана популяризувати нематеріальну культурну спадщину України та заохотити до міжкультурного діалогу і творчих проявів.

Україна має багатющу й різноманітну нематеріальну спадщину, яка, на жаль, майже не представлена за кордоном та не відома у світі.

Метою Акції є демонстрація двох яскравих елементів нематеріальної культурно спадщини України – живих традицій – традицію петриківського розпису (смт. Петриківка Дніпропетровської області), перший елемент України включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, ЮНЕСКО, та косівську традицію мальованого гончарства (м. Косів, Івано-Франківська область).

Ці два елементи можуть сьогодні по праву вважатись «культурними брендами» України і здатні стати об’єднуючим культурним простором для суспільства

За своїм форматом Акція поділятиметься на такі простори:

  • Творчий простір – проведення майстер-класів від майстрів петриківського розпису та гончарів Косівщини.
  • Алея майстрів – демонстрація виробів майстрів петриківського розпису та косівського мальовано гончарства.
  • Виставка «Колір традицій» – колекція Музею Федора Панка (смт. Петриківка Дніпропетровської області) та роботи майстрів-керамістів м. Косів.
  • Територія просвітництва – організація лекцій від майстрів петриківського розпису про традиції і символи Петриківки, а також від родини гончарів про керамічну традицію Косівщини.

Учасники Акції – майстри-носії спадщини:

  • Валентина Панко – відомий майстер петриківського розпису з родини художників/носіїв елементу, директор Музею Федора Панка, член спілки художників та спілки народних майстрів України, а також Ради при Національній комісії України у справах ЮНЕСКО (детальніше про музей Федора Панка – http://rukotvory.com.ua/info/na-dnipropetrovschyni-vidkryly-muzej-zasnovnyka-fabryky-petrykivskoho-rozpysu-fedora-panka/ )
  • Анастасія Чуднівець – майстер петриківського розпису з родини Панків
  • Ігор та Христина Троці – родина керамістів, яка творить різнобарв’я виробів, розписуючи косівським малюнком, створюють незабутню атмосферу гуцульського затишку (детальніше про їх творчість – http://www.kosivceramics.com/uk/pictures )
  • Світлана Пахлова – куратор Акції, директор з питань розвитку Благодійного Фонду «Києво-Печерська Лавра», член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України

Міжнародна благодійна мистецька акція «Живі традиції України» покликана привернути увагу до нематеріальної культурної спадщини України, сприяти поширенню знань про неї, надати підтримку майстрам – носіям традицій.

Під час події буде відбуватись ряд благодійних активностей (розповсюдження благодійних поштівок, тихий благодійний аукціон). Усі отримані таким шляхом кошти будуть використані Фондом на реалізацію благодійних проектів, спрямованих на підтримку і розвиток програм «Культурно-духовне відродження та моралізація суспільства»» та «Посилення міжнародних культурних зв’язків та розвиток культурного розмаїття».