Положення про міжнародну Літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша

Громадська організація «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь», з метою розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, перекладачів, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій, заснували 1 березня 2011 р. міжнародну Літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша.

З 1 листопада 2014 року засновником цієї почесної відзнаки стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців та журналістів із сорока п’яти країн світу. Засновник нагороди створив Комітет з Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, до складу якого входять відомі письменники, перекладачі та науковці (п’ять-сім осіб). Голова Комітету – письменник, доктор наук із соціальних комунікацій Ігор Павлюк. Щороку Комітет нагороджує лауреатів Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша: письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

Кандидатура кожного претендента на здобуття премії обговорюється всіма членами Комітету і затверджується відкритим голосуванням (також члени Комітету можуть підтвердити свій вибір в будь-який інший спосіб – по телефону, факсом або листом). Кількість лауреатів та розмір премії щороку визначають її співзасновники. Громадські діячі та меценати, а також родини лауреатів Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, відзначених посмертно, отримують дипломи (без фінансової частини).

Нагорода вручається раз у житті (за винятком колективних номінацій, а також, якщо творчу людину відзначено в іншій номінації – наприклад, як громадського діяча та мецената). Повідомлення про лауреатів щороку оприлюднюється в засобах масової інформації.

Ігор Павлюк,

голова Комітету з Літературно-мистецької 
премії імені Пантелеймона Куліша,
письменник, доктор наук із соціальних комунікацій

Сергій Дзюба,

президент Міжнародної літературно-мистецької
Академії України, письменник, журналіст

1 листопада 2014