Творчі проекти Університету «Україна» для обдарованої молоді

АльманахВ Університеті «Україна» для студенства створено багато проектів, де молодь має змогу набувати додаткових навичок та умінь, окрім фахових. Тут діють і спортивний клуб, і модерний театр тіней «Данко», і студентський Медіа-центр тощо.

Студентська юнь, небайдужа до мистецтва слова, збирається щомісяця під затишним крилом літературної студії «Горлиця». Студію було створено 2003 року, а 2012 року вона поновила свою діяльність, завдяки ініціативі та постійній увазі до проекту директора Імідж-центру Університету «Україна», кандидата педагогічних наук, доцента Ніни Головченко. Саме Ніна Іванівна і запропонувала очолити творче угруповання мені, випускникові кафедри журналістики Університету «Україна» Геннадію Горовому. За підсумками діяльності творчого об’єднання літстудія щороку видає літературний альманах «Горлиця». До альманаху входять твори студійців, авторів-початківців, а також вірші і проза творчих друзів угруповання – досвідчених письменників і поетів. Уже видано два числа збірки – 2013 і 2014 року. У соціальних мережах (на Facebook ) діє публічна сторінка літстудії «Горлиця», яку модерує її постійна учасниця Світлана Патра.

Наприкінці березня 2015 року відбулося чергове зібрання літературної студії Університету «Україна» «Горлиця». Цього  разу зустріч проходила у дещо відмінному від загальноприйнятого літстудійного  формату. Не було звичного читання й обговорення творчих доробків. Натомість  студійцям було запропоновано майстер-клас на тему «Віршотворення як спосіб  терапії». Провела його спеціальна гостя «Горлиці» − поетеса, арт-терапевт  і куратор проекту «Слово» Оксана Рибась.

Майстер-клас, як і належить, складався з двох частин – теоретичної і  практичної. У теоретичній частині пані Оксана розкрила суть поняття «віршотерапія».  Пояснила вплив слова на психологічний і фізичний стан людини. Розкрила деякі методи віршотворення, завдяки яким митець зміг би краще зрозуміти себе, знайти  відповіді на власні глибинні питання і таким чином дійти до моменту  самозцілення – тобто, отримати, як наслідок, певний терапевтичний ефект.

Друга частина майстер-класу несла в собі елементи так званої активної  віршотерапії. Студійці виконали запропоновані їм завдання, мета котрих − наочно продемонструвати,  як саме віршотерапійна теорія переходить у практичну площину. За спеціальної  методики ними були написані спонтанні твори. Подальше обговорення написаного  (створеного) було направлене на стимулювання внутрішнього самоаналізу авторів  і на розкриття їхнього творчого потенціалу через усвідомлення підсвідомих  тривог, турбот, бажань...

Підводячи підсумки заняття, Оксана Рибась не давала жодних оцінок чи настанов.  Лише завважила:

Я вас вітаю із тим, що ви сьогодні пішли на контакт зі своїм «я» і  написали твір. Тим самим ви доторкнулися до неймовірного щастя – магії слова. Закликаю вас не припиняти творчих пошуків, бо завдяки їм ви будете ще більше  реалізовуватися, креативити та знаходити власну суть.

Враженнями від майстер-класу з віршотерапії поділилися студійці:  

Валерія Черняєва:

Останнє літературне зібрання залишило найпозитивніші враження, приємні емоції та гарний настрій. Гостя Оксана Рибась своїм теплим голосом та привітною усмішкою розбудила в мені натхнення, котре раптово зникло так само, як і зима. Магія літературного зібрання була потужною, здалося, що час пролетів за декілька хвилин і, звичайно, мені та нашим «горличанам» однієї зустрічі з Оксаною було мало. Тож ми усі прагнемо нової зустрічі, і сподіваємося, що наша розлука триватиме недовго!

Даша Фролова:

Останнє літературне зібрання студії «Горлиця» було надзвичайно цікавим. Насамперед, варто сказати, шо тема зустрічі була досить пізнавальною, і для себе я дізналася багато нового про віршотворення. Сподіваюся, це знадобиться мені в майбутньому, а також сподіваюся, шо такі зустрічі відбуватимуться частіше.

Настя Чебану:

Це було справді казково! Я просто у захваті від віршотерапії, адже змогла заглянути глибше у свій внутрішній світ. Чудова атмосфера, прекрасні люди, а про їхні твори годі й казати! Маю сподівання ще не раз поспілкуватися з усіма!

Світлана Патра

Під час презентаційного майстер-класу поетеси та арт-терапевта Оксани Рибась «Віршотворення як терапія» я дізналася багато нового. Я і раніше відчувала, що поезія може бути засобом терапії, а пані Оксана лише підтвердила мої відчуття і враження своєю розповіддю.

Я дізналася, що є два види віршотерапії: пасивна й активна. І, як виявляється, дуже багато людей мають справу з пасивною віршотерапією, а саме – читають улюблених авторів і знаходять у їхніх рядках усе, чого потребують – відповіді на хвилюючі питання, підбадьорливі слова у скрутні хвилини життя тощо. А ось активну віршотерапію ми саме в цей день під керівництвом пані Оксани якраз і почали опановувати.

Виконуючи поставлене завдання, кожен з присутніх писав вірша. Зізнаюся, мені досить складно написати вірш, як то кажуть, «на замовлення», тож, можливо, я не зовсім упоралася із завданням, але я завжди рада змозі отримати новий досвід і нові знання.

Час, відведений на майстер-клас, промайнув просто непомітно. У мене після зібрання залишилися тільки приємні враження, я люблю відвідувати засідання «Горлиці». Нашу літературну студію можна відвідати як «реально», тобто – приїхати чи прийти до Університету «Україна», до аудиторії 207, так і «віртуально» – через скайп, що я і зробила, оскільки, на жаль, інвалідність не завжди дозволяє завітати до Києва (я живу у Баришівському районі Київської області).

Мені дуже сподобався майстер-клас Оксани Рибась, я була рада дізнатися багато нового і корисного про поезію і, таким чином, поліпшити свої поетичні здібності. А ось мій поетичний опус, написаний під час майстер-класу:

Смиренна Доля,
Пристрасна Воля:
Дві половинки,
Життя частинки.

Вони – різні,
Вони – рівні.
Життєві крила.
Людини − сила

Довідка

Горовий Геннадій Володимирович, керівник літературної студії «Горлиця» Університету «Україна», народився 18 червня 1981 року в селі Трипілля, що на Обухівщині.

Навчався в Університеті «Україна (м. Київ). 2007 році отримав диплом спеціаліста (Видавнича справа та редагування), а  2008 року  – магістра за фахом «Журналістика». Обидва дипломи з відзнакою. Спільно з деканом факультету  Н. Барна написав слова гімну університету. Лауреат Першого Всеукраїнського студентського фестивалю «Сяйво надії» (2003 р.)

У творчому доробку має чотири поетичні збірки: «Страви з філософського  каміння» (2005 р.), «Від літечка до літечка» (2005 р.), «Крапки не ставлю...»  (2006 р.), «Треба ж так!..» (2008 р.) та повість для підлітків «Дзел-ле-енннь-світ» (2011 р.), яка була відзначена Міжнародною україно-німецькою премією ім. О. Гончара (2012 р.)

Член Національної спілки письменників України (НСПУ) і Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Учасник Обухівського літературно-мистецького братства ім. А.С. Малишка  та Всеукраїнського літературного об'єднання «Радосинь» при НСПУ.

Геннадій ГОРОВИЙ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA