В Університеті «Україна» для студенства створено багато проектів, де молодь має змогу набувати додаткових навичок та умінь, окрім фахових. Тут діють і спортивний клуб, і модерний театр тіней «Данко», і студентський Медіа-центр тощо.
Студентська юнь, небайдужа до мистецтва слова, збирається щомісяця під затишним крилом літературної студії «Горлиця». Студію було створено 2003 року, а 2012 року вона поновила свою діяльність, завдяки ініціативі та постійній увазі до проекту директора Імідж-центру Університету «Україна», кандидата педагогічних наук, доцента Ніни Головченко. Саме Ніна Іванівна і запропонувала очолити творче угруповання мені, випускникові кафедри журналістики Університету «Україна» Геннадію Горовому. За підсумками діяльності творчого об’єднання літстудія щороку видає літературний альманах «Горлиця». До альманаху входять твори студійців, авторів-початківців, а також вірші і проза творчих друзів угруповання – досвідчених письменників і поетів. Уже видано два числа збірки – 2013 і 2014 року. У соціальних мережах (на Facebook ) діє публічна сторінка літстудії «Горлиця», яку модерує її постійна учасниця Світлана Патра.
Наприкінці березня 2015 року відбулося чергове зібрання літературної студії Університету «Україна» «Горлиця». Цього разу зустріч проходила у дещо відмінному від загальноприйнятого літстудійного формату. Не було звичного читання й обговорення творчих доробків. Натомість студійцям було запропоновано майстер-клас на тему «Віршотворення як спосіб терапії». Провела його спеціальна гостя «Горлиці» − поетеса, арт-терапевт і куратор проекту «Слово» Оксана Рибась.
Майстер-клас, як і належить, складався з двох частин – теоретичної і практичної. У теоретичній частині пані Оксана розкрила суть поняття «віршотерапія». Пояснила вплив слова на психологічний і фізичний стан людини. Розкрила деякі методи віршотворення, завдяки яким митець зміг би краще зрозуміти себе, знайти відповіді на власні глибинні питання і таким чином дійти до моменту самозцілення – тобто, отримати, як наслідок, певний терапевтичний ефект.
Друга частина майстер-класу несла в собі елементи так званої активної віршотерапії. Студійці виконали запропоновані їм завдання, мета котрих − наочно продемонструвати, як саме віршотерапійна теорія переходить у практичну площину. За спеціальної методики ними були написані спонтанні твори. Подальше обговорення написаного (створеного) було направлене на стимулювання внутрішнього самоаналізу авторів і на розкриття їхнього творчого потенціалу через усвідомлення підсвідомих тривог, турбот, бажань...
Підводячи підсумки заняття, Оксана Рибась не давала жодних оцінок чи настанов. Лише завважила:
− Я вас вітаю із тим, що ви сьогодні пішли на контакт зі своїм «я» і написали твір. Тим самим ви доторкнулися до неймовірного щастя – магії слова. Закликаю вас не припиняти творчих пошуків, бо завдяки їм ви будете ще більше реалізовуватися, креативити та знаходити власну суть.
Враженнями від майстер-класу з віршотерапії поділилися студійці:
Валерія Черняєва:
Останнє літературне зібрання залишило найпозитивніші враження, приємні емоції та гарний настрій. Гостя Оксана Рибась своїм теплим голосом та привітною усмішкою розбудила в мені натхнення, котре раптово зникло так само, як і зима. Магія літературного зібрання була потужною, здалося, що час пролетів за декілька хвилин і, звичайно, мені та нашим «горличанам» однієї зустрічі з Оксаною було мало. Тож ми усі прагнемо нової зустрічі, і сподіваємося, що наша розлука триватиме недовго!
Даша Фролова:
Останнє літературне зібрання студії «Горлиця» було надзвичайно цікавим. Насамперед, варто сказати, шо тема зустрічі була досить пізнавальною, і для себе я дізналася багато нового про віршотворення. Сподіваюся, це знадобиться мені в майбутньому, а також сподіваюся, шо такі зустрічі відбуватимуться частіше.
Настя Чебану:
Це було справді казково! Я просто у захваті від віршотерапії, адже змогла заглянути глибше у свій внутрішній світ. Чудова атмосфера, прекрасні люди, а про їхні твори годі й казати! Маю сподівання ще не раз поспілкуватися з усіма!
Світлана Патра
Під час презентаційного майстер-класу поетеси та арт-терапевта Оксани Рибась «Віршотворення як терапія» я дізналася багато нового. Я і раніше відчувала, що поезія може бути засобом терапії, а пані Оксана лише підтвердила мої відчуття і враження своєю розповіддю.
Я дізналася, що є два види віршотерапії: пасивна й активна. І, як виявляється, дуже багато людей мають справу з пасивною віршотерапією, а саме – читають улюблених авторів і знаходять у їхніх рядках усе, чого потребують – відповіді на хвилюючі питання, підбадьорливі слова у скрутні хвилини життя тощо. А ось активну віршотерапію ми саме в цей день під керівництвом пані Оксани якраз і почали опановувати.
Виконуючи поставлене завдання, кожен з присутніх писав вірша. Зізнаюся, мені досить складно написати вірш, як то кажуть, «на замовлення», тож, можливо, я не зовсім упоралася із завданням, але я завжди рада змозі отримати новий досвід і нові знання.
Час, відведений на майстер-клас, промайнув просто непомітно. У мене після зібрання залишилися тільки приємні враження, я люблю відвідувати засідання «Горлиці». Нашу літературну студію можна відвідати як «реально», тобто – приїхати чи прийти до Університету «Україна», до аудиторії 207, так і «віртуально» – через скайп, що я і зробила, оскільки, на жаль, інвалідність не завжди дозволяє завітати до Києва (я живу у Баришівському районі Київської області).
Мені дуже сподобався майстер-клас Оксани Рибась, я була рада дізнатися багато нового і корисного про поезію і, таким чином, поліпшити свої поетичні здібності. А ось мій поетичний опус, написаний під час майстер-класу:
Смиренна Доля,
Пристрасна Воля:
Дві половинки,
Життя частинки.Вони – різні,
Вони – рівні.
Життєві крила.
Людини − сила…
Довідка
Горовий Геннадій Володимирович, керівник літературної студії «Горлиця» Університету «Україна», народився 18 червня 1981 року в селі Трипілля, що на Обухівщині.
Навчався в Університеті «Україна (м. Київ). 2007 році отримав диплом спеціаліста (Видавнича справа та редагування), а 2008 року – магістра за фахом «Журналістика». Обидва дипломи з відзнакою. Спільно з деканом факультету Н. Барна написав слова гімну університету. Лауреат Першого Всеукраїнського студентського фестивалю «Сяйво надії» (2003 р.)
У творчому доробку має чотири поетичні збірки: «Страви з філософського каміння» (2005 р.), «Від літечка до літечка» (2005 р.), «Крапки не ставлю...» (2006 р.), «Треба ж так!..» (2008 р.) та повість для підлітків «Дзел-ле-енннь-світ» (2011 р.), яка була відзначена Міжнародною україно-німецькою премією ім. О. Гончара (2012 р.)
Член Національної спілки письменників України (НСПУ) і Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
Учасник Обухівського літературно-мистецького братства ім. А.С. Малишка та Всеукраїнського літературного об'єднання «Радосинь» при НСПУ.
Геннадій ГОРОВИЙ