Стогній-Рибась Оксана

Творчість без обмежень

Про літературно-поетичні майстер-класи, що відбулися 3-4 вересня 2016 року в санаторії «Пуща-Водиця» — Геннадій Горовий, поет, член Національної спілки письменників України, голова КОО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», випускник Університету «Україна».

Ми всі приходимо у цей світ із зернинкою якогось таланту в душі. І це достеменно. Неталановитих людей не існує в принципі. Хтось здатен проявити себе у мистецтві, хтось у науці. Тільки от комусь байдуже до свого таланту, а хтось понад усе прагне його зростити. Безумовно, ті, що вибрали непростий шлях вдосконалення, заслуговують на підтримку своїх більш досвідчених колег. І таку підтримку вони мають. Існує чимало різноманітних творчих гуртків, студій, щорічних мистецьких заходів, на яких, як то кажуть, тільки серце розкривай.

Літературно-поетичний семінар для поетів з інвалідністю - на теренах мальовничої Пущі-Водиці

З 3 по 4 вересня 2016 року в мальовничому санаторії «Пуща-Водиця», що у Києві, відбувся Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ». До організації та участі у семінарі долучилися випускники Університету «Україна». Поет, член Національної спілки письменників України Геннадій ГОРОВИЙ став одним з організаторів заходу, Світлана ПАТРА Руслан ІЩЕНКО та Світлана ПРОНІНА стали учасниками семінару.

Організаторами заходу виступили ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», відокремлений підрозділ «Київська обласна організація ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики». Деталі - у матеріалі Тіни ОВДІЙ.

Альманах "Горлиця", третій номер. Твори Оксани РИБАСЬ (Стогній)

Наприкінці 2015 року вийшов друком третій номер альманаха «Горлиця». У виданні опубліковано твори учасників та друзів літературної студії «Горлиця».

Пропонуємо до уваги читачів твори Оксани РИБАСЬ (Стогній), які увійшли до альманаха.

Оксана Рибась (Стогній) – поет, філолог, психолог. Аспірантка Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Переможець літературних конкурсів «Об’єднаймося ж, брати мої» (2007), «Батл-поет-шоу» (2014) та ін. Сертифікований арт-терапевт. Куратор проекту «Словотерапія». Дійсний член Асоціації глибинної психології «Теурунг».

Літературні «миколайчики» від Оксани САМАРИ та студії «Горлиця»

Тіна ОВДІЙ, журналіст-фрілансер Імідж-центру Університету «Україна»

Фото Костянтина ЗОЗУЛІ, студентський Медіа-центр Університету «Україна»

16 грудня 2015 року напередодні Дня святого Миколая в Університеті «Україна» відбулося чергове зібрання літературної студії «Горлиця». Студія поновила свою діяльність при Імідж-центрі Університету «Україна» 2012 року. За цей час «Горлицю» відвідували кілька десятків студентів, а своїм творчим досвідом зі студійцями ділилися знані поети та прозаїки: Петро Перебийніс, Тетяна Володай, Дара Корній, Тетяна Белімова, Тетяна Череп-Пероганич, Оксана Рибась (Стогній) та інші.

Казкотворення як терапія

«Казкотворення як терапія» - майстер-клас Оксани РИБАСЬ для учасників літстудії «Горлиця» Університету «Україна»

Геннадій ГОРОВИЙ, керівник літературної студії «Горлиця» Університету «Україна»

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЩодень кожен із нас займається звичними для себе справами – навчання,  робота, розваги... І ніби все як завжди, але буває, накотить знічев'я щось  таке... ледь помітне за завісою буденщини, воно безшелесно ятрить душу,  пригнічує бажання, веде до зниження фізичного та психологічного тонусу.  Це, в свою чергу, може призвести до зневіри у власних силах, втрати відчуття  свого  місця у соціумі, до повного краху особистості.

Чи можна подібному запобігти? Безумовно. І не просто запобігти, а й отримати  як вагомий бонус море позитивних емоцій.

27 травня на черговому зібранні літстудії «Горлиця» Університету «Україна» це наочно продемонструвала спеціальна гостя − поетеса, арт-терапевт  і куратор проекту «Слово» Оксана Рибась. Пані Оксана запропонувала студійцям  кількагодинний інтерактивний майстер-клас із казкотерапії за методикою Олександра  Стогнія – голови харківського відділення асоціації глибинної психології  «Теурунг».

Творчі проекти Університету «Україна» для обдарованої молоді

АльманахВ Університеті «Україна» для студенства створено багато проектів, де молодь має змогу набувати додаткових навичок та умінь, окрім фахових. Тут діють і спортивний клуб, і модерний театр тіней «Данко», і студентський Медіа-центр тощо.

Студентська юнь, небайдужа до мистецтва слова, збирається щомісяця під затишним крилом літературної студії «Горлиця». Студію було створено 2003 року, а 2012 року вона поновила свою діяльність, завдяки ініціативі та постійній увазі до проекту директора Імідж-центру Університету «Україна», кандидата педагогічних наук, доцента Ніни Головченко. Саме Ніна Іванівна і запропонувала очолити творче угруповання мені, випускникові кафедри журналістики Університету «Україна» Геннадію Горовому. За підсумками діяльності творчого об’єднання літстудія щороку видає літературний альманах «Горлиця». До альманаху входять твори студійців, авторів-початківців, а також вірші і проза творчих друзів угруповання – досвідчених письменників і поетів. Уже видано два числа збірки – 2013 і 2014 року. У соціальних мережах (на Facebook ) діє публічна сторінка літстудії «Горлиця», яку модерує її постійна учасниця Світлана Патра.

Поетичні підсумки року на «Батл-поет-шоу»

3Тіна ОВДІЙ,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

19 грудня 2014 року у приміщенні Національного музею медицини України (Київ, вул. Б. Хмельницького, 37) відбувся фінал мистецького турніру для поетів та декламаторів «Батл-поет-шоу». Протягом трьох перших турів учасники мали змогу позмагатися у читанні власних віршів та творів інших авторів, а у фіналі брали участь переможці та призери всіх трьох турів.

«Батл-поет-шоу» – результат спільної роботи галереї «Арка», телеканалу «Культура» та Національного музею медицини України над проектом «Культура+». День 19 грудня був святковим – і навіть втричі святковим, адже на цю дату припав не лише День святого Миколая та фінал «Батл-поет-шоу», а й відкриття виставки живопису художника Ярослава Терновського «Українська нива». Тож, досхочу намилувавшись картинами митця, учасники та гості занурилися у поєднання високої поезії та спортивного азарту. Адже будь-який фінал – це не лише свято, а й важка праця, бо потрібно докласти максимум зусиль, щоб «вистрілити», показати все, на що здатен. І учасники виклались на всі сто. Час із ними познайомитися.

Об'єднати вміст