Іноді дивишся на людину й думаєш: ось той, з кого можна брати приклад. Не зважаючи на труднощі й фізичні проблеми, людина багато працює, має значні досягнення, веде активну громадську діяльність. Про кого йдеться?
Письменник, журналіст, громадський діяч Геннадій Горовий народився 18 червня 1981 року у знаменитому селі Трипілля, що на Київщині. Там і пройшли перші дитячі роки, сповнені перших відкриттів. Знайомство з таким загадковим довколишнім світом починалося близько шостої години ранку, а закінчувалося пізньої вечірньої пори. І кожен день приносив щось своє, неповторне. Скільки відкриттів очікувало на хлопчика! На власному досвіді він дізнався, що вогонь пече, не кожну собачку варто намагатися погладити, а якщо піти самому до Дніпра – можна й заблукати…
Про дитинство й не тільки – у відвертому інтерв’ю Геннадія Горового.
– Треба так розуміти, що ти був хлопцем непосидючим, але рідні намагалися ненав’язливо спрямовувати дитячу енергію у більш безпечних напрямах?
Наприкінці 2016 року у Видавничо-поліграфічному комплексі Університету «Україна» в рамках серії «Випускники Університету «Україна» побачила світ збірка творів «Люблю життя!». До книги увійшли найліпші зразки поетичної та прозової творчості випускників Університету «Україна». Колишніх студентів об’єднує не лише спільна «Альма-матер», а й щира любов до творчості та літератури: дехто з них присвятив своє життя красному письменству, а для декого поезія і проза стали розрадою, острівцем світла серед життєвих негараздів. Кожен з авторів збірки вартий стати героєм власної книги Життя. Серед них є люди різних професій – і юристи, і журналісти, і вчителі. Певна частина авторів мають інвалідність. Проте ні порушення зору, ні потреба в інвалідній колясці не стають на заваді творчості та активній життєвій позиції.
21 грудня 2016 року в Університеті «Україна» в рамках зібрання літературної студії «Горлиця» презентували книгу «Люблю життя!» (2016), у якій зібрано твори обдарованих випускників.
Модерувала зустріч директор Імідж-центру Університету «Україна», кандидат педагогічних наук, доцент, член НСЖУ Ніна Головченко.
Збірка творів «Люблю життя!» започатковує нову серію видань Університету «Україна» – «Випускники Університету Україна». Ця збірка демонструє родзинку стратегії університету, де створено умови для фахового і творчого зростання всім, хто прагне повної особистісної самореалізації. І для обдарованої молоді з інвалідністю в тому числі.
2 листопада 2016 року в кафе "Перлина" (м. Обухів Київської обл.) відбувся фінал всеукраїнського фестивалю-конкурсу поезії для людей з інвалідністю "Поетичний рушник". Організаторами заходу виступили спільно поет, журналіст, член Національної спілки письменників України, випускник Університету "Україна" Геннадій Горовий, а також ГО "Народна академія творчості інвалідів" та Обухівська міська рада. Сам конкурс зібрав сотні учасників з багатьох куточків України. Про деталі конкурсу та фіналу розповідає один з організаторів конкурсу та голова журі Геннадій ГОРОВИЙ.
Про літературно-поетичні майстер-класи, що відбулися 3-4 вересня 2016 року в санаторії «Пуща-Водиця» — Геннадій Горовий, поет, член Національної спілки письменників України, голова КОО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», випускник Університету «Україна».
Ми всі приходимо у цей світ із зернинкою якогось таланту в душі. І це достеменно. Неталановитих людей не існує в принципі. Хтось здатен проявити себе у мистецтві, хтось у науці. Тільки от комусь байдуже до свого таланту, а хтось понад усе прагне його зростити. Безумовно, ті, що вибрали непростий шлях вдосконалення, заслуговують на підтримку своїх більш досвідчених колег. І таку підтримку вони мають. Існує чимало різноманітних творчих гуртків, студій, щорічних мистецьких заходів, на яких, як то кажуть, тільки серце розкривай.
З 3 по 4 вересня 2016 року в мальовничому санаторії «Пуща-Водиця», що у Києві, відбувся Творчий літературно-поетичний семінар «Кастальський ключ». До організації та участі у семінарі долучилися випускники Університету «Україна». Поет, член Національної спілки письменників України Геннадій ГОРОВИЙ став одним з організаторів заходу, Світлана ПАТРА Руслан ІЩЕНКО та Світлана ПРОНІНА стали учасниками семінару.
Організаторами заходу виступили ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», відокремлений підрозділ «Київська обласна організація ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики». Деталі - у матеріалі Тіни ОВДІЙ.
Наприкінці 2015 року вийшов друком третій номер альманаха «Горлиця».
У виданні опубліковано твори учасників та друзів літературної студії «Горлиця».
Пропонуємо шановним читачам ознайомитися із творами Геннадія Горового, які увійшли до альманаха.
Геннадій Горовий – випускник Університету «Україна» (2008), магістр журналістики, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародної україно-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара,
Перший голова літературної студії «Горлиця» Університету «Україна»
Геннадій Володимирович Горовий народився 18 червня 1981 року в селі Трипілля, що на Обухівщині.
Нині живе в місті Обухів, Київської області.
В Обухові закінчив середню школу, почав відвідувати літстудію імені Андрія Малишка. Почав писати вірші, друкуватися в районній газеті. 2003 року стає учасником літературного об’єднання «Радосинь» при Національній спілці письменників України.
«Казкотворення як терапія» - майстер-клас Оксани РИБАСЬ для учасників літстудії «Горлиця» Університету «Україна»
Геннадій ГОРОВИЙ, керівник літературної студії «Горлиця» Університету «Україна»
Щодень кожен із нас займається звичними для себе справами – навчання, робота, розваги... І ніби все як завжди, але буває, накотить знічев'я щось таке... ледь помітне за завісою буденщини, воно безшелесно ятрить душу, пригнічує бажання, веде до зниження фізичного та психологічного тонусу. Це, в свою чергу, може призвести до зневіри у власних силах, втрати відчуття свого місця у соціумі, до повного краху особистості.
Чи можна подібному запобігти? Безумовно. І не просто запобігти, а й отримати як вагомий бонус море позитивних емоцій.
27 травня на черговому зібранні літстудії «Горлиця» Університету «Україна» це наочно продемонструвала спеціальна гостя − поетеса, арт-терапевт і куратор проекту «Слово» Оксана Рибась. Пані Оксана запропонувала студійцям кількагодинний інтерактивний майстер-клас із казкотерапії за методикою Олександра Стогнія – голови харківського відділення асоціації глибинної психології «Теурунг».
Людина не може бути самотньою і абсолютно самодостатньою. Їй конче потрібно ділитися з оточуючими своїми печалями та радостями, перемогами та втратами. Особливо – творчій людині. І вони, творчі люди, об’єднуються – у школи, гуртки, студії, спілки. Літературна студія «Горлиця», про яку далі піде мова, діє в Університеті «Україна» і має свою цікаву історію.
2003 року на факультеті філології та масових комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» було створено літературний гурток «Горлиця». Він одразу отримав чимало прихильників, його лави активно поповнювали як тодішні студенти, так і викладачі і навіть батьки деяких студентів. До створення «Горлиці» долучилися працівники і викладачі університету О.П. Татаринов, Н.І. Головченко, О.М. Пазяк, поет А. Підпалий, студенти Г. Горовий, В. Перчук, Л. Завойська та ін.