Презентація збірки творів випускників Університету "Україна" під життєствердною назвою "Люблю життя!"

Ніна Головченко

Світлана Патра

Фото: Анна Мурашко, Тетяна Кисла

21 грудня 2016 року в Університеті «Україна» в рамках зібрання літературної студії «Горлиця» презентували книгу «Люблю життя!» (2016), у якій зібрано твори обдарованих випускників.

Модерувала зустріч директор Імідж-центру Університету «Україна», кандидат педагогічних наук, доцент, член НСЖУ Ніна Головченко.

Збірка творів «Люблю життя!» започатковує нову серію видань Університету «Україна» – «Випускники Університету Україна». Ця збірка демонструє родзинку стратегії університету, де створено умови для фахового і творчого зростання всім, хто прагне повної особистісної самореалізації. І для обдарованої молоді з інвалідністю в тому числі.

У першу книгу серії вміщено твори восьми авторів:

Геннадія ГОРОВОГО, випускника Інституту філології та масових комунікацій, спеціальність «журналістика»,  члена Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України.

Лілії ЗАВОЙСЬКОЇ, випускниці Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», спеціальність «журналістика».

 Альони ЗАГРЕБЕЛЬНОЇ, випускниці Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», спеціальність «журналістика».

Анни КРЮКОВОЇ, випускниці Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна», спеціальність «правознавство».

Світлани ПАТРИ, випускниці Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», спеціальність «видавнича справа та редагування», члена Національної спілки журналістів України.

Світлани ПРОНІНОЇ, випускниці Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», спеціальність «українська мова та література».

Оксани РАДУШИНСЬКОЇ, випускниці Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна», спеціальність «журналістика»; випускниці Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», спеціальність «видавнича справа та редагування», члена Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2011), лауреатки Національної премії «Благодійна Україна ‒ 2015», нагородженої медаллю «За вірність національній ідеї» (2016).

Олександра ЧОРНОГО, випускника Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна», спеціальність «правознавство».

Книгу підготовлено до видання і видрукувано в університеті. Її укладачами, редакторами, коректорами, дизайнерами, верстальниками стали викладачі, випускники та працівники університету. Редколегія видання: автор передмови – П.М. Таланчук; укладачі – Н.І. Головченко, С.М. Патра; літературне редагування – В.В. Губарець; технічне редагування – М.М. Цілина; дизайн обкладинки – Є.О. Рубанік. Видавництво – Видавничо-друкарський комплекс «Університет «Україна» (директор О.С. Дубовський).

У передмові до збірки «Камертон прагнення до життя» Петро Михайлович Таланчук, президент Університету «Україна», зазначає:

‒ У збірці «Люблю життя!» представлено поезію і художню прозу обдарованих випускників Університету «Україна».

Таку назву збірки взято з однойменного вірша Світлани Патри тому, що ці діти демонструють потужну жагу до життя, до творчості, до пошуку і постійного розвитку. Попри певні порушення здоров’я, і Геннадій, і Лілія, і Альона, і Анна, і обидві Світлани, і Оксана, і Сашко, – усі вони здобули вищу освіту, стали членами Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, лауреатами престижних літературних премій, премій за благодійну діяльність; ведуть активну громадську діяльність, працюють.

Саме їхня активна життєва позиція є тим камертоном, за яким варто вибудовувати життя кожної людини, особливо тепер, коли наша Україна потребує творчої, завзятої і патріотично налаштованої молоді.

 

З нагоди Дня святого Миколая, презентація відбулася у форматі дружнього спілкування учасників літературної студії «Горлиця» – авторів-початківців та колишніх учасників літстудії «Горлиця»  – авторів збірки. Геннадій Горовий, Лілія Завойська, Альона Загребельна, Світлана Патра, Світлана Проніна, Оксана Радушинська подякували за миколайчики – подаровані десять авторських екземплярів книжечки кожному з авторів, поділилися теплими спогадами про університет та студентські роки, прочитали свої твори. Анна Крюкова стежила за розмовою по скайпу. Їй та Олександру Чорному, який теж не зміг бути присутнім на презентації, книги надішлють поштою.

Із вітальним словом до студійців звернулася директор Інституту філології та масових комунікацій Наталя Барна, котра працює в університеті більше 13 років, і як керівник, і як викладач, і як людина причетна до доль та успіхів своїх колишніх студентів, твори яких представлено в книзі «Люблю життя!».

 

 

Привітав поетів і прозаїків, чиї твори ввійшли до збірки, і керівник літстудії Університету «Україна» Сергій Пантюк. Пан Сергій зауважив, що певні автори збірки «Люблю життя!» вже заслуговують на окреме видання, когось із авторів уже можна вважати письменниками, бо вони видали до цього вже не один десяток книг, а комусь ще бракує фахових навичок. Тому пан Сергій запросив на заняття літстудії «Горлиця» тих, хто хоче розвиватися як поет чи прозаїк.

І подарував учасникам зібрання ще один миколайчик – майстер-клас з написання короткої віршованої форми.

Під час майстер-класу пан Сергій розповів детально про одновірші, двовірші (напівкатрени), тривірші та чотиривірші (катрени). Пан Сергій розповів про особливостя цих віршованих форм, а також порадив читати твори кількох українських письменників, котрі працювали з коротким віршем.

Ось які одно- та двовірші від учасників майстер-класу довелося почути на цьому занятті:

Вадим Софілканич:

***

Почути хочу в інших я себе.

 

Андрій Шадюк:

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

Консерви, гречка і «бігборди», й нахабні депутатів морди.

 

ЛЮБОВ

Любов моя, світить мені, неначе сонце у вікні.

 

Оксана Радушинська:

***

Кульбабковий десант спустився з неба. В січні.

 

Світлана Патра:

***

Сонце піднімається – до Всесвіту і до серця.

 

Геннадій Горовий:

***

Читаю вірш, межи рядками – роки.

 

Мирослава Вовкотруб:

***

Перед очима пролетіло життя. Ожеледицею.

***

В гуртожитку всю ніч ішла віддача ‒

не дала спати клята «перездача»...

 

Також у рамках святкового засідання відбулася презентація книжкової виставки «Повір у себе», яку працівники бібліотеки Університету «Україна» уклали з добірки художніх текстів про проблеми толерантності та інклюзії. На виставці було представлено і книгу Оксани Радушинської «Метелики в крижаних панцирах».

Наприкінці засідання автори збірки залишили автографи та щирі подяки і побажання на одному з примірників для Василя Васильовича Губарця – редактора збірки «Люблю життя», викладача Університету «Україна» з багатолітнім стажем, у котрого навчалися більшість авторів збірки. Свій миколайчик отримав і Сергій Пантюк – йому автори збірки теж подарували примірник з автографами. Зібрання завершилося фотосесією на згадку та святковим чаюванням.

Враженнями про подію поділилися її учасники.

Геннадій Горовий, випускник Університету «Україна», керівник літературної студії «Горлиця» протягом 2012-2014 років:

‒ Літстудія прогресує. Мені однозначно подобається те, що я побачив на останньому засіданні. Вважаю, саме Сергій Пантюк зможе вивести «Горлицю» на достойний її потенціалу рівень. А потенціал у студії багатообіцяючий. За сприяння директора Імідж-центру Ніни Іванівни Головченко та за безпосередньої підтримки президента університету Петра Михайловича Таланчука літстудія цілком здатна  згуртувати довкола себе творчу молодь і з інших внз та літературних об’єднань.

Бажаю всім задумам здійснитися, а дотичним до роботи «Горлиці» ‒ сил та наснаги.

Лілія Завойська, випускниця Університету «Україна»:

‒ Дуже приємно було отримати подарунок на День святого Миколая. Та ще й подарунок духовний – книгу, де є і ми, і про нас. Дійсно, було дуже приємно. І не лише тому, що нас пам’ятають, люблять і шанують. А ще й тому, що це стало справжнім сюрпризом. Думаю, ми, як випускники, мали б самі робити такі подарунки нашому Університету. Перед святом я завітала до бібліотеки і подарувала Університету добірку канадського журналу «Українка у світі» та свої нові збірки поезій.

Обмін думками, ідеями – це так чудово! Це як перегук поколінь, живий діалог між минулим і майбутнім. Такий зв’язок просто необхідний для ідейного розвитку Університету, для багатьох наших студентів з інвалідністю та розвитку їхнього творчого потенціалу

Браво, Університет «Україна»!

Альона Загребельна, випускниця Університету «Україна»:

‒ Презентація книги «Люблю життя» пройшла в дуже теплій, родинній атмосфері в стінах рідного Університету «Україна». Зустріч була сповнена щирих добрих і вдячних слів усім тим, хто організував видання цієї збірки, тим самим допомагаючи випускникам, підтримуючи нашу творчість навіть після закінчення університету. Я безмежно вдячна кожному з цих людей за тепло, чуйність і увагу до мене, за те, що саме завдяки цим людям між мною та Університетом «Україна» немає відчуття прощання, того, що все минуло. Дякую за те, що я присутня у їхньому житті донині. Це безцінно для мене! Дякую! Дякую, що повертаєте мене до Поезії! Ця збірка – найкращий дарунок до Дня Миколая, який я коли-небудь отримувала!

Приємно, що серед великої кількості талановитих студентів та випускників Університету «Україна» ‒ я одна з тих, чия творчість увійшла до збірки «Люблю життя!». Позитивна, стверджувальна назва. Книга красива, товстенька, її приємно тримати в руках. Сподобалося, що в книзі, окрім віршів, надруковані ще й інтерв’ю з кожним із авторів, це дає змогу більше дізнатися про колег «по цеху».

Анна Крюкова, випускниця Університету «Україна»:

‒ Вражень дуже багато! Захотілося знову творити, а це дуже багато значить! Хотілося б, щоб такі зустрічі відбувалися частіше. Лекція про коротку віршовану форму була пізнавальною, цікавою і веселою, з гумором. Цього так бракує у нашому житті!

 

 

 

Світлана Патра, випускниця Університету «Україна», журналіст Імідж-центру Університету «Україна»:

‒ 2016 рік став для мене роком подарунків! Окрім поїздки до Брюсселю, яка не забудеться ніколи, доля зробила мені ще один неймовірний подарунок. Вийшла збірка «Люблю життя!», і я була дуже рада завітати на її презентацію, побачити всіх знайомих, а також познайомитися з людьми, котрих до цього дня знала лише через соціальні мережі.

Святкове зібрання літературної студії «Горлиця» було дійсно святковим – подарунки (авторські примірники), спогади про роки навчання, найщиріші побажання. Що ще потрібно для свята? Приємно було також поділитися з нинішніми учасниками літературної студії «Горлиця», юними початківцями, своєю творчістю та досвідом. Вдячна пану Сергію Пантюку за дуже змістовний майстер-клас. Так, дійсно – різноманітні форми поезії, зокрема – одно- чи двовірші – дуже корисні для творчих вправ. Адже поетові, як і спортсмену, потрібні постійні тренування. У даному разі – тренування образного мислення в короткій формі.

Великою честю для мене було долучитися до видання цієї збірки. Приємно було під час роботи над матеріалами познайомитися ближче з випускниками Університету – Лілією Завойською, Геннадієм Горовим, Оксаною Радушинською та іншими. Добираючи власні вірші для книги, надихалася на нові твори. Збірка дуже красива, має оригінальну обкладинку. Дякую Євгену Рубаніку за чудову ідею!

А ще – величезна вдячність Ніні Іванівні Головченко, Василю Васильовичу Губарцю, Петру Михайловичу Таланчуку за неймовірну роботу, яка була зроблена для того, щоб наші твори, твори випускників Університету «Україна», побачили світ. І книга побачила світ! бажаю їй захоплених читачів, котрі познайомляться не лише з нами, авторами, а й з Університетом «Україна».

Оксана Радушинська, випускниця Університету «Україна», письменниця, волонтер:

‒ З першого погляду зрозуміло, що книга – достойна в літературному плані. Дуже хороша ідея Університету «Україна» ‒ об’єднати під однією обкладинкою своїх літературно обдарованих випускників.  Це не лише підтримка творчості поетів, а й свідчення того, що після отримання диплома зв’язки не втрачаються і університет не є байдужим до доль своїх вихованців.

Враження від презентації чудові. Усе було щиро, без пафосу і штучності, по-домашньому: вільне спілкування, можливість сказати і бути почутим. Той момент, коли для однієї з авторок книги, Анни Крюкової, котра не змогла прибути до Києва, організували скайп-зв’язок, і в такий спосіб дівчина була присутньою в аудиторії, вкотре говорить про небайдужіть та індивідуальний підхід до потреб кожного. А чай-кава, печиво і цукерки лише додали до атмосфери домашності й душевного тепла. Для мене цей захід видався подвійно врочистим, оскільки лише тепер змогла отримати свій диплом магістра журналістики, який захистила ще в червні. Приємно, що важливе для мене свідчення кваліфікаційного рівня отримала з рук директора Інституту філології та масових комунікацій пані Наталії Барни.

Вадим Софілканич, студент Університету «Україна»:

‒ Зібрання було чудово організоване. Дуже сподобалися вірші авторів збірки, майстер-клас пана Сергія Пантюка був дуже пізнавальним та корисним. Приємно було познайомитися з Геннадієм Горовим. Він – дуже сильна людина і автор, адже, попри суттєве порушення зору, він веде активне творче і громадське життя, організовує різноманітні заходи та конкурси.

Мирослава Вовкотруб, студентка Університету «Україна», координатор літстудії «Горлиця»:

‒ Ми мали змогу познайомитися з авторами збірки «Люблю життя», майстрами слова особисто, а також послухали їхні вірші, отримали конструктивні поради та заряд гарного настрою напередодні зимових свят. Майстер-клас Сергія Пантюка на тему «Короткі віршовані форми» подарував масу задоволення і гарні емоції. Були корисні поради та практичні завдання. Кульмінацією позитивних вражень стало святкове чаювання.