Благодійна творча зустріч з поетесою Світланою Поливодою

«Та є совість, наче компас, у душі;
І, мов якір в буревій, святая віра»

29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (22)Благодійна творча зустріч з поетесою Світланою Поливодою в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Творча зустріч 29 квітня 2015 р. з поетесою, членом Конгресу літераторів України, лауреатом міжнародних літературних премій, членом редколегії міжнародного літературного альманаху «Форум» Світланою Поливодою – завжди свято для ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради.

Світлана Данилівна – частий гість і вірний друг терцентру, в якому колись працювала соцпрацівником. Вона – знана поетеса, автор восьми книг поезії і прози (у т.ч. бестселеру – дитячої книги «Петрусеві уроки»), справжня Українка, приваблива жінка, чудова дружина і матір трьох синів та доньки, бабуся двох онуків. Така особистість завше очікувана і ветеранами, і працівниками територіального центру. Світлану Поливоду тепло і щиросердно привітали директор терцентру Н.В.Біневська, заст. директора терцентру О.М.Дяченко, в.о. відділення соціально-побутової адаптації Л.А. Фоменко.

 А ветерани з нетерпінням і хвилюванням чекали початок творчої зустрічі, бо мали прочитати вибраний вірш з доробку поетеси і задати цікаве питання дорогій гості. Не менш збентеженою була і сама Світлана: а чи зможе вона відповісти на ці питання?.. Та коли полинули рядки віршів улюбленої поетеси у виконанні і автора, і ветеранів, хвилювання в залі перетворилося на духовну втіху від Справжньої Поезії. Поетеса читала в повній тиші в залі:

МОЯ УКРАЇНА

Що для мене Вкраїна? Це долини і гори,
це гаї калинОві і дніпровські простори,
оксамитовість ночі та замріяність ранку,
і мелодія слова у розмовах на ґанку.

Це лани неозорі – золоті, колосисті –
і рушник вишивАний на почесному місці.
Це історія наша, зшита з правди та міфів:
Бабин Яр і Трипілля, Крути, Січ, злото скіфів...

Мова сонячних дзвонів в Чернівцях і в Одесі,
і човни риболовні, наче птАхи на плесі.
Це батьки, посивІлі у турботі та праці,
і «Кобзар» та ікона – у хатинці й палаці.

Українська горілка (всім у світі відома!),
чорний хліб з білим салом – у поході і вдома.
І пісні щиросерді – там, де горе і радість,
і танок, мов струмочок, і гопак, як зухвалість.

Це живе сьогодення – суміш щастя і болю, 
і майбутнього парость, що за партами в школі.
Прапор жовто-блакитний та герби із тризубом,
і козацькі легенди попід Хортицьким дубом.

Це лелеки на стрісі, степ безкрайньо-безмежний.
Це народ України – що навік НЕЗАЛЕЖНИЙ!!

Вірші Світлани Поливоди «Невже?», «В захист Музи», «Не хочу світ ділити на друзів й ворогів», «Тебе я не знайшла», «Не чекай змін», «Нас ділять», «Авітаміноз», «Любов і Нелюбов» прочитали Ольга Денисенко, Віра Бондар, Людмила Діденко, Валентина Челнакова, Алевтина Губарева, Елеонор Штайнц, Зінаїда Грицюк, Олександр Янковський (відповідно).

29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (14)

Питання ветеранів – «Хто з дітей або онуків продовжує Ваше творче захоплення?», «Чи допомагає любов чоловіка Вашому натхненню?», «Які Ваші захоплення окрім поезії?», «Як Ви рятуєтеся в тяжкі хвилини життя?» – заставили замислитися гостю, але вона достойно відповіла кожному.

На свято завітала і композитор, Відмінник культури України, член Асоціації композиторів НВМС, лауреат міжнародних музичних премій Валентина Фалькова. Вона проникливо виконала дві власні пісні на вірші С.Поливоди – «Гітара з голубим бантом» та «Знавець наук».

Культорганізатор терцентру і ведуча вечора – поетеса і композитор Олена Швець-Васіна – піднесено виконала свої пісні на вірші Світлани Поливоди: «Любов – це Бог!» та «В колі друзів».

29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (29)На прохання іменинниці свята дует «ВаЛена» (Валентина Фалькова і Олена Швець-Васіна) заспівали пісню «Розлуки бродять по долі» (музика В.Фалькової, вірші О.Швець-Васіної).

Наприкінці творчої зустрічі у виконанні ансамблю «Рябинушка» зі жвавою молодою енергетикою пролунали ще дві пісні на вірші Світлани Поливоди (пісні-лауреати щорічного регіонального конкурсу вокальної музики «Натхненний дует Придніпров’я») – «Шаховий марш» (музика О. Швець-Васіної) і «Мій Дніпропетровськ» (музика В.Фалькової).

Шановні гості – Світлана Поливода і Валентина Фалькова – отримали довгі і щирі оплески, квіти і жартівливі сюрпризи, а присутні в залі – книжки поетеси «Арабески» та «Талісман».

Творча зустріч з Світланою Поливодою закінчилася (як завжди несподівано швидко закінчується все хороше), а ветерани ще довго сонячно посміхалися від зустрічі з Її Величністю Поезією і Її Високістю Музикою…

Віра Бондар,
член суспільної ради відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради

29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (20)  29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (26)  29.04.15 Тв.зустр¦ч з¦ Св.Поливодою (42) SAM_0644