І в вас, і в нас хай буде гаразд!

День Конституції України в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Червень 2015 року був місяцем, насиченим заходами, проведеними в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради: концертні програми до Дня Святої Трійці, до Дня іменинників травня, до Дня захисту дітей і Дня молоді, до Дня пам’яті жертв фашизму, творчі зустрічі з поетом Віктором Ковриженком (Невським), ветераном і творчою особистістю Елеонором Штайнцем  та композитором Оленою Попцовою-Ломакіною.

І дуже важливу дату в теперішні жахливі часи війни на Сході України – День Конституції України –   відзначили днями ветерани терцентру. 

Захід розпочався зверненням до ветеранів заступник директора терцентру О.М.Дяченко: «28 червня 1996 року був прийнятий Основний Закон України. Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: Україна стала демократичною державою. Будьмо гідними наших Героїв, які зараз захищають всіх нас від нападників, борються за єдину, вільну, конституційну Україну...».

Культорганізатор терцентру Олена Швець-Васіна розповіла присутнім цікаві факти про Україну:

1. Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!».

2. Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.;

3. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.);

4. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». 

5. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. 

6. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

7. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

8. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

9. Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

Не перелічити всіх неймовірних фактів про нашу країну! Цікаво, що на одне з питань ведучої, чи знають присутні, де знаходиться «Тунель кохання» в Україні, одна з солістів ансамблю ветеранів «Рябинушка» Ольга Денисенко відповіла: «У нас в терцентрі!». А цей феномен розташовано біля   селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Це ботанічний феномен – зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний коридор точної арочної форми завдовжки 4 км.

На святі пролунали українські народні пісні «Грає сонце в чистих водах», «Ой, чорна я си, чорна», «Правда, люде, правда», пісні «Золотавий вечір» М.Свидюка на вір. М.Бойко, «Пісня з Полонини» С.Сабодаша на вір. О.Пономаренка  у виконанні Катерини Мавдюк, Ганни Новохатько, Віолети Осінньої і Лії Родіонової, Раїси Карпової, Антоніни Коваленко (відповідно).

Віктор Невський (разом з О. Швець-Васіною) виконав власний вірш «Цветной сон» про український віночок, у якому була його супутниця.

З віршами С.Яреми «Наша правда – Україна», Г.Ксьондза «Краса України» виступили (відповідно) Антоніна Коваленко, Тамара Дорофеєва. Гуморески П.Глазового у виконанні Лії Родіонової розсмішили ветеранів.

На завершення заходу ансамбль «Рябінушка» заспівав пісні «На Вкраїну милую полину» Олени Швець-Васіної на сл. незабутнього М. Потійка, «Верховина, мати моя» М.Машкіна і українську народну пісню «Хай буде гаразд».

Бережімо кожну хвилину нашого буття, будьмо милосердні один до одного, молімось за МИР, за єдину, вільну, конституційну нашу державу!

І в вас, і в нас хай буде гаразд!ільше фото:https://www.facebook.com

 

Любов Фоменко