Звичайне диво, створене власноруч. Для інших…

DSC_0155Власноруч створити звичайне новорічне диво для інших – просто! Було б бажання, а ще однодумці. Коли співпадають оцих дві складових – знаходяться і ресурси, і можливості, і надійні попутники. За добу до Нового року ціла ватага гостей завітала до вихованців Антонінської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату Хмельницької обласної ради. Завітали не з порожніми руками, а зі щедрими подарунками і веселою концертною програмою. У закладі навчаються вісімдесят дітей, але на Новорічні свята більшість із них роз’їжджаються до батьків чи інших родичів. Ті шістнадцятеро, що лишилися, попри малі літа, вже сьорбнули лиха – когось нема куди забирати, а когось краще не забирати в ту «домівку», яка буцім є, але насправді... Більшість дітей віком від 6-ти і старші 18-ти років мають певні фізичні та психічні вади, але не мають вад душ і сердечок. Погодьтеся, це ті барометри, котрі важко обманути! Але дуже легко обдарувати любов'ю, гостинцями і святом!

Отож, поки різні громадські і політичні організації по всій Україні «тягнуть ковдру на себе», сперечаючись за пальму першості, старокостянтинівські ГО вперше (!) об'єдналися заради реалізації передноворічної акції для дітлахів. А саме: Творча сотня «Рух до перемоги» (керівник Оксана Радушинська), організація українок «Яворина» (голова – дружина Героя України, Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука Тетяна Бондарчук) та міська організація воїнів АТО (голова Сергій Жмурко) закупили цукерки і печиво, зібрали одяг і канцтовари, іграшки і смаколики. А ще запросили до співпраці настоятеля Храму Святої Трійці УПЦ КП отця Степана Капустинського, котрий звернувся до дітей із напутнім словом, молитвою, кожному подарував іконки, а закладу – настінну ікону. Заступник командира по роботі з особовим складом авіаційної бригади підполковник Микола Старушик, привіз дітям гостинці, закуплені за кошти військовослужбовців в/ч п/п В2806, а ще – цілий бус продуктів: куряче і свиняче м’ясо, рибу, згущенку, овочі та фрукти. Все – з військової їдальні. «Ми відмовили собі в чомусь смачнішому, аби віддати це вам», зазначив армієць. Тільки попросив у дітей навзаєм... писати листи атошникам, бо ж обоє – і Микола Старушик, і Сергій Жмурко – повернулися з зони АТО, відтак відверто зізналися, на скільки важливою для бійців є отака підтримка від дітей. Долучилися до акції депутати старокостянтинівської міської ради Mикола Ваврищук і Олена Шуляк, член міськвиконкому Олександр Іванощук. Усі підготували гостинці вихованцям інтернату. Солодкі подарунки передали з магазину «Росава» (дирекція – Валентина Скалка, Світлана Лазукова). ПП Микола Крупка безкоштовно надав автобус і заправив його пальним, а водій Федір Печонка професійно виконав свою роботу за кермом.

Ще одна складова свята – яскрава концертна програма від артистів Творчої сотні «Рух до перемоги». Дружина капітана І-ї льотної ескадрильї Ірина Качан не лише співала разом з дітьми, а ще й розповіла, чому вона не літала на військовому літаку, попри те, що її чоловік – льотчик; студентка прикордонної академії Марія Мазур перевтілилася у веселу і трохи збитошливу Снігуроньку; бавилися з дітьми артисти Хмельницької обласної філармонії: Степан Дробіт в образі Діда Мороза запевняв, що може усіх заморозити своїм чарівним посохом, а баяніст Олександр Якубов, перевтілившись у ведмедя з Чарівного лісу, запросив у музичну подорож світом, а потім ще й до веселої гри! Весело було і під час виступу клоуна Тетяни Паламарчук. А юна співачка Марійка Голюк подарувала присутнім гарні пісні. Звукопідсилюючу апаратуру традиційно надав  42 Гарнізонний будинок офіцерів (директор Сергій Чеплаков), за пультом працював Сергій Скоп. «До нас інколи приїздять волонтери, привозять гостинці, – розповів директор закладу Ігор Кондратюк, – Але вперше отак спілкувалися з дітьми, вперше привезли так багато гостинців!»

Ми вкотре отримали нагоду повірити в дива і переконалися, що їх можна, що їх потрібно створювати власноруч – для себе і для інших.

Оксана Радушинська

Фото Петра Радушинського

DSC_0208 DSC_0199

DSC_0155

DSC_0149

DSC_0145

DSC_0125

DSC_0101

DSC_0081

DSC_0041

DSC_0214