«Родинне коло» для родин загиблих бійців АТО

12485915_10203936893062170_1076908074461888107_oВ українських родинах час Новорічних і Різдвяних свят традиційно асоціюється з теплом домашніх осель і родинними зустрічами. Зазвичай у ці дні додому навідуються навіть ті, хто упродовж року, заклопотаний щоденними справами, не часто ступав на батьківський поріг. Проте є такі далі, з яких не повертаються… І з особливим болем  відчувається відсутність за родинним столом того, кому стало долею полягти за свободу України. Родини загиблих в АТО старокостянтинівських героїв поріднилися спільною бідою і втратами найрідніших чоловіків, синів, татусів і братів.

Аби вшанувати їхню пам’ять і обігріти серця родин, обезкровлених непоправною втратою, у місті вперше організували захід «Родинне коло». Власне ініціаторкою і однією з організаторів стала заступник міського голови, дружина Героя України, Героя «Небесної Сотні» Сергія Бондарчука, голова Хмельницької обласної організації об’єднання українок «Яворина» Тетяна Бондарчук. Кому як не їй, яка після пострілу снайпера на Майдані, не діждалася з мирного Києва беззбройного чоловіка-вчителя, розуміти прірву відчаю і силу духу, котра потрібна, щоб жити далі? Дев’ять родин, які живуть далі, тримаючи в серці спомин про рідних героїв, запросили до зали ресторану «Фієста», аби у затишній атмосфері за столиками із солодощами, чаєм-кавою, об’єднатися в молитві, у хвилині мовчання, в тихій розмові, в словах підтримки і розради, створивши душевну атмосферу «Родинного кола». Панотці – настоятель храму Святої Трійці УПЦ КП Степан Капустинський і настоятель храму рівноапостольної княгині Ольги УГКЦ Юрій Ланик – молитвою пом’янули душі загиблих. А потім звучала поезія Лідії Ярохно, слова шани від секретаря міської ради Олександра Степанишина, співорганізатора заходу голови ГО учасників АТО міста Сергія Жмурка. Подбали і про гостинці для родин – від волонтерів, підприємців та міської влади: ікони Миколая Чудотворця, цукерки і каву, українські прапори. Мистецьким співорганізатором заходу виступила Творча сотня «Рух до перемоги», котра подарувала пісні у контексті загальної атмосфери «Родинного кола» у виконанні Олександра Петрука, Юрія Вилавського, Руслана Ковальчука та поезію від авторки цього матеріалу. Заспівала для присутніх і юна Марійка Голюк. Вкотре громадські організації міста об’єдналися для творення добра заради ближніх, заради єдності та поступу до кращого майбутнього кожного з нас і рідної України. Організатори заходу вдячні всім, хто посприяв у його реалізації: надав транспорт, спілкувався з родинами, підготував гостинці. Зокрема подяка Сергію Соляру і персоналу ресторану «Фієста» за створення приємної атмосфери і приготування смаколиків  для пригощання родин наших героїв, директору 42 Гарнізонного Будинку офіцерів Сергію Чеплакову за надану для проведення заходу звукопідсилюючу апаратуру, за допомогу у придбанні прапорів – депутату міської ради Миколі Ваврищуку і члену міськвиконкому Олександру Іванощуку.

Родинне коло цінне тим, що в його аурі тепло і затишно кожному. Тут радість подвоюється щирістю, а біль роздроблюється й ділиться на всіх. Сподіваємося, що й різдвяний захід «Родинне коло» бодай на якийсь час відігрів серця, обпалені болем втрати і сповнив переконанням у тому, що старокостянтинівська громада пам’ятає полеглих в АТО земляків і шанує їхні родини.

Оксана Радушинська

Фото Петра Радушинського

Фотогалерею див: https://www.facebook.com/…