Українець Олег Гончаренко – серед лауреатів престижної премії Казахстану!

Щороку поважна Асоціація культури народів Казахстану «Золотий вік» та відомий журнал «Тамир» (філософія, культура, мистецтво) нагороджують Міжнародною гуманітарною премією «Золотий асик» знаних письменників, перекладачів та науковців із різних країн світу за їхній внесок у відродження,  збереження та пропагування казахської культури. Рішення про нагородження приймає фахове журі, до складу якого входять представники Казахстану, США, Канади, України, Словенії, Туркменістану, Швеції, Вірменії, Білорусі.  Нагадаємо, що лауреатами цієї премії у 2014 році стали відомі в Україні та світі письменники Сергій і Тетяна Дзюби за книгу «Остання кочівля любові», яка вийшла торік у Казахстані та Україні в перекладі видатного казахського письменника Ауезхана Кодара.

Втім, здається, українці не збираються здавати досягнутих тут позицій. Щойно надійшла звістка з Казахстану про те, що за 2015 рік, у номінації «Поезія» цю почесну нагороду отримав поет, прозаїк, перекладач, публіцист із міста Мелітополь Запорізької області, член Міжнародної літературно-мистецької Академії України, Національних спілок письменників та журналістів України Олег Гончаренко за поетичний цикл авторських віршів «Казахські мотиви», що входить окремим розділом до збірки переспівів із казахської поезії (від XV століття і по сьогодення) «Віщий зблиск табуна».

Відзнака «Золотий асик» – уже десята в набутку цього автора і четверта – міжнародна. Олег Гончаренко – автор майже тридцяти книг поезії, прози, публіцистики. Почесний член харківського товариства казахстанців «Бірлік» (він народився в місті Теміртау Карагандинської області, Казахстан).

Збірка «Віщий зблиск табуна, до речі, входить у перелік книг, за які поета нещодавно нагороджено Міжнародною літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша. Отже, радує те, що Україна все-таки зберігає пріоритет в оцінці своїх достойників.

Щиро вітаємо нового лауреата і бажаємо наснаги і натхнення!

Віталій ЛЕУС