Князь української поезії

DSC_2511Так називали Павла Тичину поети-сучасники                            
27  січня в  Пісках  Бобровицького району  святкували 125-річчя з  дня народження   видатного українського поета, який прославив  рідне село на весь світ.

В урочистостях взяли  участь жителі села та району, а також гості із Києва, Чернігова, Коропа, яких зустрічали на пісківській землі із  короваєм та піснею. Розпочалося святкування з покладання квітів до пам’ятника   поета. Далі всіх шанувальників творчості  генія українського слова  чекало  чудове мистецьке свято в стінах сільського будинку культури.

Першим до слова запросили виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Володимира Ляховенка. Із спогадами про Павла Тичину  виступив  його учень. Уродженець Пісок. Поет і письменник Дмитро Головко, який є постійним учасником всіх заходів, присвячених Павлу Григоровичу. Уривок із поеми «Каїн і поет» прочитав Іван Марченко. Також наш земляк, поет,  уродженець села Щаснівки. Чернігівську обласну організацію Національної Спілки письменників України представляли Олена Конечна, Тетяна Дзюба, Валентина Михайленко. Разом з ними на свято завітав  поет-шестидесятник із Чернігова  Михайло Кушніренко.

Письменниця, журналіст, очільник  Чернігівської обласної організації  НСПУ Олена Конечна нагадала про те, що  Павла Тичину поети-сучасники  називали «князем української поезії». - Він не був борцем в тому сенсі, яке ми вкладаємо в це слово, але був Прометеєм духу, поезії, - продовжила думку  Олена Михайлівна.

З великим захопленням говорила про нашого земляка і   письменниця, поет, літературознавець, журналіст, перекладач Тетяна Дзюба: - Попри те, що поет був вимушений оспівувати радянську владу, він оставався шляхетною людиною. Коли б повністю розкрився його потенціал, то його можна  було  б поставити в  одному ряду з  Тарасом Шевченком.

Письменниця, історик-краєзнавець із Коропа Валентина Михайленко давно мріяла побувати на малій Батьківщині Павла Тичини. І ось її мрія збулася! Для неї Тичина –  в першу чергу неперевершений лірик. І це вона зрозуміла, коли  стала читати його вірші не за шкільною програмою, а вже пізніше. – В нього була надто чутлива душа і цю душу він  виливав у своїх поезіях, - ділилася своїм баченням творчості Тичини  Валентина Микитівна.

Цікаво було слухати і роздуми чернігівського поета Михайла Кушніренка. Він ще раз наголосив на тому, що  в свій час широкому загалу читачів  більш відома  була  офіційна поезія  Павла Тичини. Дуже імпонувала  йому  простота і доступність  вже відомого  поета. – Навіть ставши міністром,  не запанів. Відвідував школи, допомагав матеріально. Михайло Ілліч розповів про  свою зустріч в студентські роки з  тоді вже поетом-класиком  Павлом Тичиною  в далекому  1966 році. Насамкінець    прочитав власний вірш про Павла Григоровича.

Учасників урочистостей з нагоди святкування 125-ої річниці з дня народження Павла Тичини чекала різноманітна та змістовна концертна програма. Для них співали талановиті аматори сцени із Бобровиці.  Група народного аматорського хору районного будинку культури (художній керівник Катерина Калініченко) розпочала мистецьке дійство з щедрівок. Адже ще так недавно ми перебували у полоні новорічних свят. Серед творів, які прозвучали  у  виконанні бобровичан, були і пісні, написані на слова тичинівських віршів. Брали участь у концерті і молоді  обдаровані виконавці. Це художній керівник народного аматорського хору працівників освіти «Оберіг» Максим Остапко, студентка 4-го курсу Ніжинського училища культури та мистецтв ім. Марії Заньковецької  Альона Кузьменко, учениця  Бобровицької гімназії  Аліна Ярошевська. Зворушливо і майстерно  поезію Павла Тичини читали  переможці  щорічного районного конкурсу імені П.Г.Тичини  «Добридень тобі, Україно моя!»  в  номінації  «А я у гай ходила» учні  Денис Шендрик  (с.Піски) та Вікторія Косач (с.Нова Басань).

Запрошення долучитися до святкування  прийняв і лірник-кобзар,  народний  артист України, лауреат  Державної премії імені Тараса Шевченка Василь Нечепа. Виступ талановитого артиста і справжнього патріота України  став  приємним сюрпризом для глядацької аудиторії  і подією в культурному житті села. Наостанок  мистецького  дійства  Василь Нечепа  разом  з учасниками художньої самодіяльності районного будинку культури  виконали Гімн України.

Ось на такій патріотичній ноті  завершилося святкування 125-ої річниці з дня народження   полум’яного співця українського народу,  поета-громадянина,  пристрасного патріота  України Павла Тичини.

Більше фото: https://www.facebook.com

Людмила ХВОЯ,
м.Бобровиця