Люко Дашвар – про Майдан і Чернігівщину

Люко Дашвар Покров (обкладинка)Нещодавно побачив світ новий гостросюжетний, захоплюючий роман «Покров» популярної української письменниці Люко Дашвар (справжнє ім’я – Ірина Іванівна Чернова), дія якого відбувається в Києві, на Майдані – під час Революції Гідності, і в нас, на Придесенні, – в XIX столітті та в наші дні.

«Чорної ночі року 1843-го в курильні власного маєтку з вікнами на осінній голий сад конав шістдесятирічний Ярема Дорош – єдиний син славного полкового хорунжого Петра Дороша, хазяїн гайків, млинків, нивок, винокурень, сіл у Козелецькому, Остерському й Ніжинському повітах, двоповерхового кам’яного палацу в Чернігові та викоханої садиби в Дорошівці на Десні. Білорукий, наче зроду шаблі не тримав, кістлявий, дужий – хрипів на турецькій отоманці, устеленій перським килимом, утрачав свідомість, приходив до тями, чіплявся очима за святі лики, нечутно ворушив устами, ніби питав спантеличено: «Уже й час?»…

Ось так починається цей дивовижний, пригодницький роман, створений переможцем і неодноразовим лауреатом міжнародного конкурсу «Коронація Слова», «Золотим письменником України» Люко Дашвар. Понад 500 тисяч примірників її творів уже знайшли своїх читачів. Адже вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного. Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця.

Отже, про що книжка? Грудень 2013-го. Країну лихоманить. Мар’яна не звертає уваги на це – усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий її сліз. Але зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», – сказав він. І від того стало так солодко…

Він не може бути осторонь, коли країна повстала до боротьби. Вона не звикла думати про інших. Тепер її душа розривається між минулим і майбутнім, по живому рвуться пута, якими сама зв’язала своє серце. Архівні пошуки допоможуть Мар’яні не лише віднайти загублені у вирі війн і революцій імена, а й із дрібних уламків зібрати докупи власну родину. Їй доведеться кинути виклик долі і прийняти сімейний скарб, що їй заповіла прабабуся її прабабусі, а разом із ним і родинне прокляття… А ще – вибороти право на любов, яка одна і є справжнім скарбом і заповітом наших предків.

До речі, цю ошатну й чарівну книгу особисто, за власні кошти, придбала співробітник нашої бібліотеки Наталія Скирська, побувавши на книжковому ярмарку в Києві. Взагалі, ми щороку беремо участь у резонансних книжкових форумах у Києві та Львові. Працівники Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи постійно цікавляться книжковими новинками, які варті уваги читацького загалу. Тим більше, коли талановита, прониклива книжка пов’язана з рідною Чернігівщиною.      

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ,
зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського