«Крилатий чоловік» болгарською мовою

SAM_245519 лютого в Посольстві України в Софії відбулася презентація поетичної збірки українського письменника, лауреата Шевченківської премії Василя Слапчука. Збірка під назвою «Крилатий чоловік» вийшла в болгарському видавництві «Богіанна» в перекладі Димитра Христова.

Презентацію відкрив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Болгарії Микола Балтажи, після чого відбувся показ фільму про Василя Слапчука «Василеве задзеркалля».

Зі своїм словом про збірку Василя Слапчука виступив болгарський поет Славимир Ґенчев. «Зізнаюся, - сказав він, - досі я не читав подібної поезії. Вона є передовсім внутрішньо вільною, звільненою, і нагадує мені зграю птахів, які розлетілися в просторі волі врізнобіч, проте й залишилися в одній зграї. І ця асоціація викликана не назвою книги – «Крилатий чоловік», вона виникає спонтанно, під час самого читання і проникання в цей незвичайний світ, побачений очима одного самобутнього митця».

Також виступив перекладач збірки, поет Димитр Христов. «Своєю поезією Василь Слапчук утверджується як послідовник великої української поетичної традиції і водночас як упішний експериментатор із формою і підходом до відомих чи призабутих тем і героїв», - сказав він і зачитав кілька своїх перекладів болгарською.

Наприкінці презентації, завдяки наданому паном Василем відеоазпису, присутні мали змогу почути поезію в авторському виконанні.

Анна Багряна

19_02