Найвища письменницька майстерність – це коли читач впізнає стиль улюбленого автора, а той у кожній своїй книзі перевтілюється

12969394_979554762133743_812074237_nПевно, саме за таким внутрішнім переконанням пише Сергій Пантюк, якого по праву вважають одним із найпотужніших українських авторів. Чернівчанам за один день пощастило тричі – вранці Сергій Пантюк презентував книги на філологічному факультеті ЧНУ, відтак не менш яскрава презентація у Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, згодом – завершальний поетичний захід у Literatur Café Chernowitz. Організатори зустрічі – проект «ЧеТВер», «Чернівці.ТВ», КМЦ «Українська книга».

Перша з презентацій, яка відбувалася у Чернівецькому національному університеті, завершилася абсолютними оваціями, захоплені філологи аплодували стоячи. Свіжа, глибока і гранично щира поезія не залишила байдужим нікого у аудиторії. Серед новинок, які Сергій Пантюк презентував студентам – поетична клепсидра «Оченята кольору антрациту / Поранений херувим», яку письменник присвятив коханій дружині Єлизаветі Стрий.

У дитячій бібліотеці зустріч дещо змінила формат і була орієнтована вже на юного читача, хоча серед поважних гостей – звісно, і дорослі. Колектив бібліотеки зі свого боку підготував змістовну біографічну довідку про гостя, відео за його участі та тематичну виставку, а Сергій Пантюк віддячив читанням і давно відомих поезій, і навіть неопублікованих.
У Literatur Café Chernowitz в теплій і кулуарній обстановці Сергій Пантюк поділився зі своїми гостями найсокровеннішим – не тільки що йому пишеться,а й чому пишеться. Справжньою окрасою вечора стала майстерна співана поезія у виконанні Лариси Бережан (на слова Сергія Пантюка). Автор зізнався, що наше місто йому – особливе, бо прожив тут 13 років і береже лише найкращі спогади. «Чернівці мені завжди будуть рідними», - підсумував коротко.

До слова, саме 1 квітня у наше місто прийшла справжня весна – позацвітали дерева, порозкривалися квіти. А для відвідувачів стартового проекту «ЧеТВер» - літературної зустрічі із Сергієм Пантюком – ця весна стала ще і поетичною. Тож щиро дякуємо всім, хто був причетним/присутнім у цьому дні!

Більше фото: https://www.facebook.com

Іванна СТЕФ'ЮК (http://chv.tv/)
Фото Володимира СЛИВКА (ЧНУ),
Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

* Матеріал публікується на умовах ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства – поширення на тих самих умовах.