У Дніпропетровській Центральній міській бібліотеці відбулася презентація Всеукраїнського освітньо-культурного проекту «Рідний край у словах і барвах».
Проект замислювався як всеукраїнський, але в процесі подачі робіт набув статусу міжнародного. З поданих творів було обрано близько ста від 54 авторів з Києва, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької і Чернівецької областей, а також з м. Нетанія (Ізраїль) і м. Сіфорд (Вірджінія, США).
Далі до проекту долучилися школярі і студенти. До віршів, оповідань і кількох повістей сучасних українських авторів було намальовано понад 200 ілюстрацій. Загалом обсяг самої електронної книги – 672 сторінки. Два розділи «Світ навколо нас» і «Барви України» адресовані дошкільникам і школярам молодшого шкільного віку, розділи «Людина і Природа» та «На порозі майбутнього» – для середнього і старшого шкільного віку. Загальний час озвучення книги складає понад 10 годин аудіозапису. Також за мотивами творів було створено 5 анімацій.
Загалом на цьому етапі у проекті взяли участь понад 130 школярів та студентів.
Наразі книга є унікальною. В Україні ще не було реалізованого подібного масштабного літературно-художнього тематичного освітнього проекту.
Під час роботи над цією книгою було застосовано інноваційний принцип «діти навчають дітей». Разом із професійними письменниками юні художники, аніматори та читці створили якісну книгу, яка буде розповсюджена по навчальних закладах і бібліотеках України.
Книгу у повному обсязі можна скачати в інтернеті – http://www.ex.ua/93026568
Засновником проекту є Дніпропетровська міська рада, оскільки саме вона підтримала цю ідею фінансово, співорганізатори – Центральна міська бібліотека і Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Автор і координатор проекту – Дев’ятко Наталія Володимирівна, кандидат філософських наук, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України, доцент кафедри гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Малюнки дітей (учасників проекту) до творів письменниць Любови Сердунич, Світлани Талан, Наталії Дев’ятко, Еліни Заржицької, Ярини Коваль.