Українці – серед лауреатів казахської нагороди!

Письменники з України, Канади та Німеччини стали лауреатами премії «Золотий асик» у Казахстані. Нині відзначено відомого українського поета, прозаїка, критика, науковця, Шевченківського лауреата Василя Слапчука, письменницю, кіносценариста, головного редактора журналу «Новий Світ» Олену Жукову (нині вона мешкає в Канаді, а родом – з України), головного редактора газети «Перекрёсток Виннипег», заступника головного редактора журналу «Новий Світ», письменника та публіциста Михайла Співака (Канада) і знаного верхньолужицького, німецького поета, громадського діяча Бенедикта Дирліха.

Щороку поважна Асоціація культури народів Казахстану «Золотий вік» та відомий журнал «Тамир» (філософія, культура, мистецтво) нагороджують Міжнародною гуманітарною премією «Золотий асик» знаних письменників, перекладачів та науковців із різних країн світу за їхній визначний внесок у літературу та пропаганду загальнолюдських цінностей.

Рішення про нагородження ухвалює професійне міжнародне журі, до складу якого входять письменники з Казахстану, України, Словенії, Канади, Швеції, Туркменістану, Литви, Вірменії, Узбекистану, Білорусі та Росії.

За казахськими народними традиціями, «асик» – символ щастя, удачі й добробуту.
Нагадаємо, що лауреатами цієї нагороди у 2014 році стали українські письменники Тетяна і Сергій Дзюби за книгу «Остання кочівля любові», яка побачила світ у Казахстані в чудовому перекладі видатного поета Ауезхана Кодара.

А торік «Золотий асик» отримав наш співвітчизник – поет, прозаїк, перекладач, публіцист, член Міжнародної літературно-мистецької Академії України, Національних спілок письменників та журналістів України Олег Гончаренко – за поетичний цикл авторських віршів «Казахські мотиви», що входить окремим розділом до збірки переспівів із казахської поезії (від XV століття і по сьогодення) «Віщий зблиск табуна».

Отож українські письменники, перекладачі та науковці тепер отримують все більше визнання у світі. Зараз їх досить активно перекладають, друкують та нагороджують за кордоном.

Щиро вітаємо цьогорічних лауреатів та зичимо їм подальших успіхів!

Сергій Дзюба
член журі міжнародної нагороди «Золотий асик» 2015-2016 років