"Культура і життя" №46. Анонс.

Актуальною темою 46-го номера газети "Культура і життя" є «Нова філософія у формуванні культурної політики України». Саме таку назву має доповідь, із якою виступив міністр культури Євген Нищук під час «Години запитань до Уряду». Міністр розповів про конкретні механізми, які вже вдалося запровадити. Зокрема, про розширення рамок компетенції Мінкультури, реформування та осучаснення культурних локальних інституцій, налагодження співпраці з міжнародними організаціями; про заплановане на найближчий час підписання угоди з Єврокомісією для проведення функціонального аудиту діяльності Міністерство культури України. Також ішлося про нещодавній Франкфуртський книжковий ярмарок та плани щодо прийдешнього Лейпцизького, закупівлю книжок до бібліотек, стипендії молодим митцям та інші важливі кроки на шляху до покращення. Матеріал Прес-служби Мінкультури. 

Письменник Andrei Kurkov на своїй авторській сторінці розповідає про оновлений науково-популярний часопис Пам’ятки України: історія і культура, акцентуючи на винятковій ролі видання та необхідності висвітлювати нашу нещодавню історію. Пан Андрій нагадує: триває передплата на 2017-ий рік. І це – «українська патріотична справа, бо знання історії власної культури, як і знання історії власної країни, створює під ногами надійний ґрунт для подальшої щасливої дороги по життю».

Акцент «Культури і життя» цього тижня – розповідь про зустріч із Ларисою Горліс-Горською (Лісовською) – донькою відомого письменника Юрія Горліс-Горською, автора історичного роману «Холодний Яр» . МатеріалХристина Дичко «Коли промовляє історія».

«Війна на Донбасі змусила нас під іншим кутом зору подивитися на поезію, музику і живопис», - пише Сергій Лащенко у своїй рубриці “Ідентичність”. – Адже так чи інакше, творчі люди змушені визначитися, на чиєму вони боці, і відповідно творити». Детальніше про це читайте у статті «Художник і політика».

Рубрика «Культура і війна» представлена матеріалами Sergey Bahin і Христини Дичко. «Український форпост на Донбасі» розповідає про поїздку до прифронтового Слов’янська, про деталі початку війни і життя міста під час окупації та звільнення. «Дванадцять історій з України» - про переселенців. Посольство Великої Британії в Україні та канадська неурядова організація Stabilization Support Services презентували другу частину фотопроекту про внутрішньо переміщених осіб – з метою привернути увагу української та світової спільноти до їхніх проблем.

«Легко бути патріотом в Україні, важко любити свою країну за її межами, а ще важче залишатись українцем на території, що була окупована ворогом». Про непросте життя української фотографині Тетяни Москаленко на Кримському півострові сьогодні – розповідаєRoman Ratushnyy у своїй рубриці «Фотокраїна».

Andrija Hevka – українець із Балкан, професор сербської, хорватської і словенської мов, засновник Товариства українців «Карпати» у Словенії, голова українського товариства «Любляна-Київ», автор кількох книжок поезії і прози, перекладач. Інтерв’ю Юрій Атаманюк із цим надзвичайно цікавим чоловіком, яке записав редактор «Культури і життя» Євген Букет, - читайте у традиційному розділі «Україна і світ».

«Слобожанщина» відкриває таємниці прем’єр, що їх представили театри Харкова. До Вашої уваги – «Маленький принц» Національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка, «Івасик-Телесик» Державного академічного театру ляльок імені В. Афанасьєва та «Хазяїн» Біляцького театру для дітей та юнацтва.

Редакторка рубрики «Театр» Єлизавета Красніченко розповідає про Київські цікавинки. Театр «Тисячоліття» та «Дикий» вражають своїми сучасними постановками. Натомість Молодий театр вже всоте демонструє свою «Четверту сестру» за п’єсою польського драматурга Януша Головацького. «Цей жорсткий гротеск у постановці Станіслава Мойсеєва користується шаленою популярністю, - ділиться враженнями авторка. – Це і не дивно, адже на одній сцені режисер зібрав найкращих акторів…»
«Київський академічний ансамбль української музики “Дніпро” не лише іскриться всіма барвами, але й здатен дивувати всіх своїм вишуканим музичним та й театральним смаком і віртуозністю кожного з музикантів та вокалістів». «Про тих, що розпалюють серця і зігрівають душі» - читайте в матеріалі Лариса Самійленко.

«Жінка, що вилізла з танку» - саме таке враження залишила по собі презентація нової книги Оксани Забужко у журналістки Лесі Самійленко. Про визначальну роль письменниці в інформаційній війні та в царині культурної дипломатії читайте в рубриці «Книжкова абетка».

Нарешті, «Післямова» розповідає про науково-практичну конференцію «Історія та перспективи розвитку Вишгородського історико-культурного заповідника». Матеріал – «Вишгород – це Троя української культури».

Євген Букет,
головний редактор газети "Культура і життя"