Огляд вертепних дійств у Виноградові

04Увесь світ чує, як дзвінко і радісно Україна колядує!

Ці морозні січневі дні надовго запам’ятаються нам усім. Під ногами гулко  порипував промерзлий сніг.

Своєю яскравістю сонце сліпило припорошену снігом чисту білизну землі. Щічки пощипував морозець. Вітерець грайливо остуджував збуджені юні обличчя юнаків та дівчат. Звідусіль вони поспішали до міського будинку культури. Тут проходив традиційний деканальний огляд вертепів. Відкрив його декан Виноградівського району отець Мирослав Сипко. Він тепло привітав олтарних братів, учасників усіх вертепних колективів та колядницьких гуртів, які скрасили цикл різдвяно-новорічних свят. Щиро подякував молоді, причетній до цих небувалих дійств. Юнь  збирається прославляти новонародженого Божого сина. Ісус Христос зараз присутній тут і вселився поміж нас. Всі відчули  його подих, побачили славу його, сповнену Божої благодаті і істини. Як носій вічності від створення світу, податель ревності і єдиносущності з Богом Отцем, він наділений особливою милістю Божою. Вона  відчувається, пізнається і сповіщається нам усіма учасниками цього неперевершеного різдвяного дійства.

Це свято повторюється щороку. Але щоразу нами сприймається, як неповторне диво: Син Божий народився на землі. Як людина отримав ім’я Ісус (означає Спаситель). Його Діва Марія почула від Архангела Гавриїла під час Благовіщення. Це було прохання Всевишнього саме так  назвати Сина Божого, що зародиться в її лоні від Святого Духа Згодом він провістить людям всю повноту і ясність Божого промислу, його непорушну волю про спасіння світу і передасть людству на всі часи повний і найдосконаліший закон християнської віри і любові. За всі гріхи світу Ісус пожертвує собою  і переможе смерть, здобуде вічні блага і своїм подвигом – розп’яттям на Голгофі відкриє людству вхід до Царства Небесного.

Почесні місця займають члени поважного журі о. Роман Василинка з Підвиноградова, о. Антоній Вербовський – ігумен Королівського чоловічого монастиря редемптористів, о. Михайло Пазуханич з Фанчикова. Огляд різдвяних вертепів розпочинає гурт молоді села Дротинці (керівник о. Роман Лозюк). Затамувавши подих, глядачі уважно переглядають цікаву постановку. В ній задіяні три вівчарі, старенький дід, двоє янголят, чортик, корчмар Гершко, його дружина Сура, впертий циганин із золотими гусельками, Меланка та Василь. Різдво Христове полонить увесь світ. Земля і небо злилися в радості, бо в убогій стаєнці народилося Боже дитятко. Довго ходили по світу Йосип та Пречиста Діва. Не знайшли вони притулку в багача. Той собаками їх вигнав зі свого двору. Зате бідняк не мав чим їх пригостити, але пригрів у своїй убогій яскині. Юних чернянців до цього виступу підготував о. Тарас Бурлака. Юнаки та дівчата підібрали гарні костюми Діви Марії (Руслана Токач), Йосипа (Максим Івашко), Ангелика (Ангеліна Терпай), Чортика (Вероніка Бігун), Зіроньки (Вікторія Митровка), Трьох Царів (Максим Білак, Віктор Бугай, Максим Костяк)… Вдалий музичний супровід створив незабутню колоритну канву різдвяної постановки.

Всім нам згадалося безжурне, припорошене зимовими снігами дитинство, тепло отчого дому, коли на сцену вийшов багаточисельний колядницький гурт з Боржавського (керівник о. Іван Дзюзяк). Вони майстерно передали неповторний народний колорит сільського гуляння, передзвін срібних дзвіночків та повернутих із забуття старовинних мелодій проспіваних ними колядок, той радісний гомін та сміх, які завжди супроводжують це свято. Колядники віддали низький  поклін Божому отрочати і попросили благословити всіх, бо вони теж Господні діти.

Свої найзаповітніші і найщиріші бажання: любити свій рідний край, творити Господню волю, щодня віддавати Творцеві належну славу, честь і поклін висловили юні королівчани (керівник о. Степан Федорко). Щоб ненька-Україна жила, завжди процвітала, Бога вдячно величала, серцем і душею молодь зараз щиро славила Ісуса Христа.

Нелегке випробування доля готує Божому Сину. За гріхи людства, котрі візьме на себе, буде розіп’ятий на хресті. Та усім живущим на землі він подарує безсмертя і вічне життя. Про це так переконливо зараз говорять юні олешничани (керівник о. Василь Бровді). Вони проводять цікаву паралель: сьогоднішня молода родина віддає перевагу матеріальному добробуту, а не народженню дитяти  і свята родина Марії та Йосипа, які, рятуючись від переслідування, зробили свій вибір – в убогій стаєнці побачили вдячну посмішку Божого дитяти та його простягнуті до світу рученята.

Велику насолоду глядачі огляду отримали від виступу молоді Великої Копані (керівник о. Василь Бич). Присутні почули цікаве інтерв’ю Президента України, його звіт перед народом та окреслені плани економічного і соціально-політичного росту на прийдешній 2017 рік. Виступаючі підкреслили, що Бог возвеличений в нашому народі, прославлений у храмах і монастирях, у всіх містах та селах. З цією несхитною вірою і надією на мир українці долають усі труднощі і сподіваються на святу перемогу добра над злом. У генах нації  закладена вічність нашого роду, якому ніколи не буде переводу.

Гарячими оплесками присутні щедро нагородили виступи молодіжного гурту міського храму Успіння Пресвятої Богородиці (о. Мирослав Сипко) та храму Зіслання Святого Духа у Виноградові (о. Микола Дербак). Колядники бажають, щоб у Божій благодаті всім добре жилося в рідній хаті. У Господа у пошані всі наші люди працьовиті і старанні.

Декан Мирослав Сипко дякує міському голові Степану Бочкаю за наданий зал, в якому зараз проходить цей огляд, директору міського будинку культури Святославу Галу за підтримку, звукорежисеру Миколі Фединцю за озвучення виступів восьми вертепних колективів.

Голова поважного журі о. Роман Василинка між кращими з кращих озвучує три колективи, які посіли перше місце – молодіжний гурт Олешника (56 балів), друге місце вибороли вихованці Виноградівського храму Успіння Пресвятої Богородиці (52 бали), третє - зайняли колядники Боржавського (45 балів). Та радість від святкового дійства, заслужену увагу, повагу та оцінку глядачів по місту і селах Виноградівщини розвезли всі його учасники. Вони так уміло пропагували невмируще фольклорне дійство Різдва Христового, сонцесяйну радість свята, яке укріплює нашу віру, надію і любов і підтвердили беззаперечну істину, що естафета батьків у надійних молодих руках.

Марія КОНКІНА,
керівник ГО районного відділення МАЛІЖ

04 

03

02

01