19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії та в день народження української поетеси Ліни Костенко, в затишних стінах Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка стартував Перший Всеукраїнський поетичний стартап «Дотиком душі».
Чернігівська земля багата талантами і творчими людьми, які пишуть вірші та бажають поділитися своєю поезією з іншими. Тому саме бібліотека, яка уже відкрила багатьох талановитих художників, фотохудожників, майстрів тепер стала стартовим майданчиком і для поетів.
Організаторами заходу стали Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Чернігівська обласна організація Національної спілки письменників України, журнал «Літературний Чернігів», поетка Ліна Ланська.
Протягом заходу працювала професійна колегія у складі: Артюхової Л. Г. — начальника відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Аліференко І. М. — директора Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Мамчич О. Б. — голови Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», Арсенич-Баран Г. В. — голови Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, Ткача М. М. — головного редактора журналу «Літературний Чернігів». Справжні професіонали протягом заходу оцінювала виступи учасників, знаходячи в кожному вірші свою неповторність.
Для участі в проекті було надіслано близько 60 анкет-заявок. Свої вірші читали поети не тільки з міста Чернігова та Чернігівської області, а і з різних куточків України: міст Києва, Житомира, Миколаєва, Харкова, Бучи, Коломиї, Вишгорода та Рівненської області.
На початку заходу відбулась процедура реєстрації учасників і саме там учасникам запропонували вишити на рушнику емблему поетичного стартапу «Дотиком душі».
Зі сцени бібліотеки лунали вірші людей різного віку, соціального статусу та професій. Присутні із задоволенням слухали поетичні твори різноманітної тематики. Звучала громадянська лірика, патріотична, романтична. Не обійшлось і без іронічних рядків, гумористичні вірші викликали усмішку. Музичні паузи добавляли колориту. Студенти Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького подарували чудові музичні хвилини, учні Чернігівського ліцею побуту представили дефіле в етнічному стилі, лауреат міжнародних конкурсів Іван Євтушенко виконав музичні твори на гітарі, музичним подарунком від Сергія Маркова, гостя з міста Києва, стало виконання творів на гітарі. Східний танець у виконанні Олександри Ковтун приємно здивував глядачів. Запашна брейк-кава під час перерви всіх об'єднала: і учасників, і гостей.
Свято закінчилося підбиттям підсумків і нагородженням учасників. Всі отримали нагороди — дипломи та символічні сувеніри.
Родзинкою стартапу «Дотиком душі» став поетичний марафон, у ході якого автори безперервно читали по одному своєму віршу, а пряма трансляція цих виступів одразу розміщувалася на одному з інтернет-ресурсів. Згодом буде виданий альманах, до якого увійдуть вірші, що прозвучали на заході.
Поетичний стартап «Дотиком душі» — це не звична зустріч тих, хто любить поезію, збагачує її своїми творами, ділиться своїми думками, — це шанс для будь-кого, хто володіє словом і хоче донести його до слухача. Саме тому в проекті не було ніяких обмежень. Ми сподіваємося, що змогли доторкнутись до душі кожного, хто небайдужий у цьому сьогоденні, кого дійсно хвилює майбутнє нашого інтелектуального спадку, майбутнє наших молодих авторів.
Організатори заходу висловлюють щиру подяку організаціям, які підтримали проведення поетичного стартапу «Дотиком душі»: Чернігівському обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді, «Nutricia» — компанії, діяльність якої є здорове харчування та охорона здоров'я, фармацевтичній компанія «Сперко», магазину «Від Олівця», магазину «Школярик», магазину «Будинок книги», Чернігівському професійному ліцею побуту, міському палацу культури «Текситильник», а також усім учасникам за небайдужість до поетичного слова.
Наталія Утиро,
Фото – Олена Попович