На білому коні – до олімпу української естради

Популярна співачка з Чернігівщини Еміра (солістка гурту «Смоляни» Ольга Євченко) зараз блискуче втілює яскравий сольний проект. Побачили світ уже три її нові українські пісні – «На білому коні», «Сонце Літо» та «Темна нічка», майстерно записані на студії знаного київського професіонала Ігоря Добрянського. Пісні – чудові, теплі, душевні, зворушливі, створені гарною українською мовою. Автор пісень «Темна нічка» та «На білому коні» – Юрій Грицюк, дивовижну пісню «Сонце Літо» написала Катерина Бойко. Відомий український кінорежисер та кліпмейкер Віктор Скуратовський цікаво зняв кліп на «Сонце Літо». А режисер кліпу «На білому коні» – Денис Кучеренко.   

Як на мене, пісня «На білому коні» стане справжнім хітом і візитівкою Еміри. Відеокліп вийшов розкішний – фактично відтворена прекрасна історія кохання, в якій є свій чарівний, неповторний сюжет. Зйомки проходили в Батурині – у палаці Розумовського та гетьманській фортеці, тож краєвиди – мальовничі. Причому Еміра дуже талановито та професійно зіграла героїню цієї історії. А от роль шляхетного, звитяжного лицаря на баскому білому коні віртуозно виконав справжній козарлюга – керівник групи козаків-каскадерів «Український дух» Євген Крутов. Взагалі, Євген та його обдаровані колеги наразі активно знімаються в кінофільмах і вже здобули визнання далеко за межами України.

Натомість яскрава, динамічна та легкокрила пісня-свято «Сонце Літо» знімалася на красивій яхті в Києві. «Зазвичай українські виконавці свої кліпи чомусь створюють за кордоном, та ми принципово вирішили популяризувати рідну Україну, щоб усі щиро захоплювалися нашими чудовими пам’ятками архітектури, такими мальовничими краєвидами, – розповідає Еміра. – У нас – справді дружна, хороша, працелюбна та професійна команда! Звісно, вагому підтримку, як продюсер і меценат мого сольного проекту та гурту «Смоляни» надає керівник сільгосппідприємства «Пісківське» (з села Піски Бахмацького району), депутат Чернігівської обласної ради Валерій Колоша. Тож ми дуже вдячні Валерію Петровичу!».

Нові пісні транслюються на телеканалі «Київ», на музичному телеканалі «OTV»; Ольга Євченко вже не раз виступала на УТ-1, зокрема в передачах  «Фольк М’юзик», які веде народна артистка України, відома співачка Оксана Пекун. Пісня «Сонце Літо» незабаром зазвучить на популярному телеканалі «М-2». Планується записати відеокліп на пісню Еміри «Темна нічка»... Також зацікавилися творчістю талановитої землячки й чернігівські телебачення та радіо. І це лише початок потужного сольного проекту Еміри – такий творчий псевдонім взяла солістка гурту «Смоляни». Адже красиве, мелодійне «Еміра» гармонійно асоціюється зі словом «мир», якого зараз так прагнуть українці!

Взагалі ж, Ольга Євченко співає з... чотирьох років – гарно виконувала українські пісні і її матуся. Батьки – Степан Григорович та Юлія Тимофіївна Зеленські – працювали в колгоспі... Ольга Степанівна закінчила Ніжинське училище культури та Харківську державну академію культури. Нині працює художнім керівником Будинку культури в с. Красносільське Борзнянського району, де й мешкає (це – за 60 кілометрів від села Піски, на Бахмаччині). Заслужений працівник культури України. Лауреат міжнародних премій імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» та Пантелеймона Куліша.

«Я дуже люблю українські пісні. Співаю завжди душею, серцем – не для того, щоб прославитися і заробити гроші, а для людей, яких щиро люблю та поважаю. Я – дуже емоційна, і не боюся показувати свої емоції! Головне, що вони – справді добрі, позитивні, теплі... Бо я прагну своїми піснями дарувати людям радість та гармонію, надію на краще. Хочеться, щоб наша українська пісня надихала і приносила щастя. Власне, у цьому – суть проекту «Еміра». Гарні слова, чудова мелодія, яка легко запам’ятовується, і щирий, душевний спів, – ось те, що зараз потрібно людям. І вони це відчувають, підтримують мене, адже їм подобається. Ці пісні по-справжньому українські, патріотичні. І це – також дуже важливо, – наголошує Еміра. – Ми зі «Смолянами» чотири рази виступали перед нашими українськими бійцями на передовій в АТО... Взимку плануємо поїхати вп’яте, адже нас там справді чекають, запрошують. Ще ми виступаємо на різноманітних фестивалях, ось, наприклад, побували на Івано-Франківщині. У нас є прекрасна українська естрада, і саме її потрібно розвивати».

       

Сергій Дзюба