Славинський Микола

"Я Шевченка за Бога маю!" Як світ освідчується в любові українському Пророку

Андрій Нечитайло про книжку 
Миколи Славинського «Освідчення в любові».

Могуть Тараса Григоровича Шевченка неосяжна, наш Кобзар досі не пізнаний до найсокровенніших глибин, однак Микола Славинський, — завдяки вільному, прозірливому добору й зіставленню подій і фактів життя, де чутливо й достовірно відтворив злигодні та знегоди, скрути й подолання, злети і... злети нашого Пророка, завдяки цілеспрямованій, невсипущій праці й потужному власному літературному таланту — зумів досягти того, що його книжка «Освідчення в любові» з уточненим призначенням «Тарас Шевченко: для школярів та студентів» стала рідкісною знахідкою для читачів.

Дуже швидко (бо вміло скомпоновані тематично, чітко сформульовані та промовисто названі 13 коротких розділів, уміщені на двохстах сторінках малого формату) видання здобуло популярність і серед значно ширшого кола шанувальників Тараса Шевченка. На жаль, нинішні тиражі книжок, навіть дуже-дуже потрібних, — настільки нечисленні, що аж соромно стає за тих, хто відає політикою книгодрукування в Україні.

Микола Славинський презентує свою нову книгу «Магічний кристал» в Ірпені

10 квітня • 16:00 • місто Ірпінь, вул. Шевченка, 3-А

Редакція газети «Ірпінський вісник» запрошує до Ірпінської міської бібліотеки на презентацію нової книги Миколи Славинського «Магічний кристал».

Вхід вільний.

Микола Славинський: «Мрію перетворити „Український письменник” на потужний спілчанський видавничий центр»

Микола Славинський, відомий український журналіст і письменник, секретар НСПУ, голова творчого об’єднання пригодників та фантастів,  віднедавна взяв на себе нелегку ношу – очолив видавництво Національної спілки письменників України "Український письменник", життєздатність якого через певні обставини доводиться відроджувати з нуля.

– Пане Миколо, що спонукало Вас до цього рішення?

– Пропозиція голови НСПУ Михайла Сидоржевського. До розмови з ним наводив лад у своєму садку,  навіть і на думку не спадало, що незабаром із колегами  прибиратиму – в буквальному значенні цього слова – захаращене макулатурою  приміщення видавництва. Сталося це після того, як  восьмого квітня нинішнього року ухвалою правління Спілки мене затвердили на посаду директора. Та знаєте, в житті все якось так ведеться – мріяв про філологію, але, на щастя (сьогодні  в цьому певен), склалося так, що закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка й відтоді все життя – в журналістиці. Думав повернутися після навчання на рідну Кіровоградщину, та вже після другого курсу мене запросили працювати в київську газету „Молода гвардія”, і я назавжди залишився у столиці...

«Брати» - нова книга прозаїка Василя Іванини

5 травня у творчій світлиці видавництва «Український письменник» презентував свою нову книгу «Брати» відомий український прозаїк Василь Іванина, який вже ось більше тридцяти років  працює в царині художнього слова.

Новий сучасний роман цього чудового автора розповідає про долю рідних братів – офіцера російської армії, що зухвало порушила сувернітет України, і українця добровольця, котрий став на захист рідної землі.

– Ця війна ще довго не даватиме нам спокою. Книга не просто писалася, я її пережив, бо вона про те, що нині кожному болить, – зазначив сам письменник.

Високу оцінку твору дав  директор видавництва «Український письменник», секретар НСПУ Микола Славинський. 

Привітали письменника з виходом нової книги друзі – колеги по перу.

Об'єднати вміст