Русова Софія

Найдієвішим засобом виховання Софія Русова вважала рідне слово

Як Софія Русова — донька француженки і шведа — стала щирою українкою

Софія Федорівна Русова народилася 18 лютого 1856 р. в с. Олешня в родинному маєтку Ліндфорсів на Чернігівщині в аристократичній сім’ї. Батько Федір Ліндфорс — полковник, швед за походженням, перебував на військовій службі в Омську. Одружився на француженці Ганні Жерве, донці генерал-губернатора Омська. Згодом родина перебралася із Сибіру на Чернігівщину, де й народилася Софія, яка в січні 1913 року в Петербурзі на першому Всеросійському жіночому з’їзді виступила з вимогою навчатися в Україні українською мовою.

Її погляди на проблеми виховання актуальні й нині

Софія Русова: «Я присвятила Україні усе своє життя»

Просвітителька, педагог, прозаїк, літературознавець, культурно-освітня та громадська діячка, одна з засновниць жіночого руху в Україні, член уряду УНР, член Центральної Ради, голова Української Національної Жіночої Ради, професор Українського Педагогічного інституту імені М. Драгоманова у Празі, турботлива дружина та мати – все це Софія Федорівна Русова (1856-1940) – наша землячка, уродженка с. Олешня Ріпкинcького району.

18 лютого – 160-й день народження цієї видатної жінки. З цієї нагоди у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, в рамках засідання клубу „Краєзнавець”, відбувся Круглий стіл «Софії Русовій присвячується».

Об'єднати вміст