Горлач Леонід

Леонід Горлач презентував у Чернігові свою нову книжку

Презентація книги «Проценки Любомудрівські, рід козацький» видатного українського письменника, публіциста, головного редактора популярної газети «Отчий поріг» Чернігівського земляцтва у Києві, Шевченківського лауреата, нашого земляка Леоніда Горлача з великим успіхом відбулася в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. Провела її, як засідання клубу «Краєзнавець», співробітник бібліотеки Вікторія Солонікова. Також до Чернігова приїхав один із героїв книжки – Олег Проценко, генерал-отаман українського козацтва. Взагалі, це – надзвичайно цікава розповідь про чотирьох братів Проценків – Олега, В’ячеслава, Тараса та Юрія.

Що ми знаємо про свій родовід? Звідки він почався? Які славні пращури ходили по українській землі, прикрашаючи її працею, а то й захищаючи від різних ворогів? На ці важливі питання дає відповідь художньо-документальне дослідження про шановані роди Проценків-Судденків, споконвічних козаків із Чернігівщини. Хоча, звісно, основна увага віддана життєпису братів Проценків, які досягли значних вершин у сучасному суспільному житті України. Їхня доля – безперечно, повчальна для інших, тому, на мій погляд, викличе зацікавлення широкого загалу українських читачів – різного віку, професій та уподобань. Необхідно віддати належне й Олегу Олександровичу Проценку за сумлінний підбір фактичних матеріалів та ілюстрацій.

Нагороджені міжнародною медаллю Олександра Довженка

%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d1%8c-%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%b0Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує знаних письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 53-х держав світу, визначила нових нагороджених міжнародною медаллю Олександра Довженка.

Це – видатний український поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, головний редактор щомісячника «Отчий поріг» Чернігівського земляцтва у Києві Леонід Горлач, знаний поет і перекладач, головний редактор журналу «Новая Немига литературная», лауреат Національної літературної премії Білорусі і багатьох міжнародних премій Анатолій Аврутін (Білорусь, м. Мінськ), відома білоруська і українська письменниця, публіцист, журналіст, педагог Лілія Бондаревич-Черненко (м. Прилуки, Чернігівщина) та меценат із смт. Парафіївка Ічнянського району Чернігівської обл. Олександр Сенчик.

Щиро вітаємо нагороджених!

Сергій Дзюба,
президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Тріумф Леоніда Горлача в Чернігові

Леонід ГорлачВ обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм із великим успіхом відбувся ювілейний вечір видатного українського Поета, Шевченківського лауреата, нашого шляхетного земляка Леоніда Горлача.

Автор знаменитих історичних романів у віршах та прекрасної лірики завітав до Чернігова з дружиною Ніною та онуком. Говорив мудро і скромно, читав проникливі вірші. Поетові аплодували стоячи.

Леоніда Никифоровича тепло привітали з 75-літтям його друг та однополчанин – Поет, Шевченківський лауреат, головний редактор обласної газети «Гарт» Дмитро Іванов, професор Олег Васюта (режисер-постановник цього зворушливого свята), генеральний директор обласного філармонійного центру Сергій Теребун (до речі, рідний племінник ювіляра), колеги-письменники Михась Ткач та Володимир Сапон, очільник «Чернігівського земляцтва в м. Києві» Віктор Ткаченко.

Об'єднати вміст