Малярчук Таня

Українські видавництва і автори — на книжковому фестивалі «Світ книги» в Празі

Як повідомило «Радіо Свобода», 24-й міжнародний книжковий ярмарок «Світ книги», який є другим за розміром у Європі, відкрився 10 травня в столиці Чехії, Празі.

На цьогорічному фестивалі Україна, на відміну від попереднього року, представлена цікаво і різноманітно. На полицях українського стенду – книжки й альбоми відомих видавництв «Абабагаламага», «Фоліо», «Видавництво Старого Лева», «Комора» й інших.

Серед гостей празького ярмарку – письменниці Катерина Калитко, Таня Малярчук, Ірина Цілик, письменник і учасник АТО Артем Чех. У програмі – авторські читання, дискусії з письменниками і видавцями, презентації нових книжкових видань, в тому числі й у перекладі чеською мовою.

У підготовці й реалізації української програми на книжковому ярмарку у Празі взяли участь посольство України в Чехії, Український інститут книги, Чеська асоціація україністів, Міністерство культури України.

В Україні назвали імена кращих молодих письменників

1 грудня 2013 року стали відомі прізвища письменників, які увійшли до трійки претендентів на здобуття Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського-2013.

Одну з найвпливовіших премій у царині літератури зовсім скоро отримає кращий молодий письменник України. Протягом кількох місяців від українських та іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об'єднань та приватних осіб надходили заявки з іменами кандидатів. Міжнародне журі, до якого увійшли представники польської та української спільнот, відібрали трьох найдостойніших із 25, яких українці заявили у довгому списку.

Цьогорічними фіналістами Премії Конрада стали: Андрій Бондар, Тетяна Малярчук, Остап Сливинський.

Об'єднати вміст