Нікіфорова Надія

​У КНУ імені Тараса Шевченка відкрилася виставка «Шевченкіана Надії»

5 березня 2014 року, в день 75-річчя присвоєння Київському національному університету імені великого Пророка Тараса Шевченка, в Музеї історії КНУ відбулося урочисте відкриття виставки художніх робіт заслуженого художника України Надії Нікіфорової під назвою «Шевченкіана Надії». Виставка присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, ім’я якого носить університет з 1939 року.

У відкритті виставки взяли участь: мисткиня Надія Нікіфорова, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, декан історичного факультету Віктор Колесник, голова Ради ветеранів війни і праці КНУ імені Тараса Шевченка Борис Цудзевич, ветерани, викладачі, студенти та співробітники університету, інші поціновувачі мистецтва.

«Біле мовчання…»

Для Надії Нікіфорової, за її власним зізнанням, мотивом створення портрета Тараса Шевченка стало власне постійне відчуття присутності митця поруч: його постаті, літературних героїв, зокрема тих, які є носіями високих моральних чеснот.

Художниця влучно визначила: «…він підказував мені рішення в різних ситуаціях, виховував мої почуття». Останнє мені особливо впало в око як досліднику питання впливу постаті Великого Кобзаря на становлення свідомістних процесів в українському соціумі.

Надія Яківна в черговий раз доводить, заперечуючи тим самим посилені останнім часом антишевченківські висловлювання у сучасному інформаційному просторі, що Шевченко, як знакова постать, залишається незмінною духовною цінністю для тих (незалежно від етнічного походження), кому є близькими такі поняття як толерантність, духовність, історична пам’ять, неперервність поколінь, повага до минулого, любов до батьківщини, як до місця народження і як до явища національно-культурно-історичної специфіки.

На виставці Надії Нікіфорової

Надія Нікіфорова

19 листопада у Національному музеї України відкрилася виставка заслуженого художника України Надії Нікіфорової під назвою «Джерело натхнення». Приурочена вона 200 річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

До речі, нинішнього року її арт-проект «Шевченкіана. «Джерело натхнення» висунуто Всеукраїнською творчою спілкою художників «БЖ-АРТ» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року за напрямом «Образотворче мистецтво». Цей творчий доробок мисткині складається з шести мистецьких творів: «Причинна на рушникові», «Квадриптих «Шлях Тараса», «Триптих «Пренепорочная, благая!», «Пенталогія «Кохайтеся, чорнобриві», «Пенталогія «Гайдамаки», «Триптих «На чистій, на широкій, на вольній землі».

Оприлюднено перелік поданих на здобуття Шевченківської премії творів

На сайті Комітету національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднено список поданих на здобуття нагороди робіт. На жаль, робіт жінок небагато.

Література:

Об'єднати вміст