Фольклорний колектив «Вербиченька» із села Рудьківка відомий не лише в Бобровицькому районі (Чернігівська область), а і за його межами. В 2011 році йому присвоєно звання народного.
До такого високого визнання своїх творчих успіхів учасники «Вербиченьки» йшли багато років. Колектив створений 33 роки тому за ініціативи сільського голови Павла Ковтяги. Перший виступ відбувся 8 березня 1981 року під час урочистого відкриття нового сільського будинку культури. До складу колективу художньої самодіяльності входили 42 аматори сцени. Серед них – представники різних професій, багато чоловіків. І, навіть, голова сільської ради Павло Ковтяга. Гарний приклад для односельців.
Першим художнім керівником став Олександр Берегун (нині вже покійний). На той час працював директором будинку культури, майстерно грав на акордеоні. В репертуарі молодого колективу були різноманітні твори. Та, звичайно, найбільше любили рідну українську народну пісню. На сцені сільського будинку культури проводили вечорниці, грали уривки із п’єс. Серед улюблених публікою номерів можна назвати і «шумовий оркестр». В числі його інструментів були скрипка, балія, пилка, рубель, заслонка. «Вербиченька» постійно виступала не лише перед рудьківчанами, а також на районних та обласних святах.
З часом ряди «Вербиченьки» поріділи. Багато учасників вже відійшли у вічність. Останні шість років їх – 14, в т.ч. двоє чоловіків. Старший із них, Михайло Чуб, відданий пісні вже п’ятнадцять років. І саме пісня допомагає зберігати активність і оптимізм в його 83 роки.
Фольклорний колектив із Рудьківки постійно виступав в селі, райцентрі, їздив з концертами по селах району. А чому ж не співати, якщо люди шанують ліричну і запальну, щиру і жартівливу українську народну пісню! Проходили роки, набували досвіду і майстерності. Прийняли рішення спробувати захистити звання народного. Захист складався із двох частин. Спочатку показували весільний обряд, а далі співали українські фольклорні пісні. До речі, крім весільного обряду знають ще чотири: вечорниці, щедрівки, колискові, масляну. Випробування витримали достойно. 13 жовтня 2011 року був захист, а 4 листопада колектив вже мав звання народного аматорського. Такий успіх, певна річ, додав сил і впевненості.
В 2012–2014 «Вербиченька» особливо активно концертує, як в районі, так і за його межами. Колектив неодноразово виступав в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Три роки підряд приймав участь в Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур «Поліське коло» в місті Чернігові. Був учасником Міжнародного еко-культурного фестивалю «Трипільське коло» в Ржищеві Київської області. Влітку в 2013 році співали на УІ фестивалі традиційної слов'янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь», який традиційно проходить у селі Любеч Ріпкинського району Чернігівської області. Знімалися у популярній програмі «Фольк-music», яку показували в ефірі 12 жовтня 2014 року по Першому Національному каналі України. У виконанні «Вербиченьки» прозвучала українська народна пісня «Ой, на горі ярмарок». Переспівував її гурт «За край» із м.Біла Церква. Потрапити на передачу «Фольк-music», ведуча якої Народна артистка України Оксана Пекун, мріють багато самодіяльних колективів. Рудьківчани не були винятком. Їх мрія збулася.
Колектив нагороджений чисельними грамотами, дипломами, подарунками. Та найважливі для них оплески глядачів, яким дарують своє мистецтво. Нині художній керівник колективу – Віра Іванівна Облакевич.
Учасниці народного аматорського фольклорного колективу «Вербиченька» мають родини, дітей, внуків, багато турбот. Та впродовж вже багатьох-багатьох років завжди знаходять час для свого улюбленого захоплення – української народної пісні.
Учасники народного аматорського фольклорного колективу «Вербиченька»:
Цікаві історії із життя колективу
Цей випадок трапився три роки тому. «Вербиченьку» запросили взяти участь у заходах, які проводилися в Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогово. Замовляти автобус для поїздки було дорого і тому вирішили добиратися до столиці електричкою. Їхати півтори години, тож щоб швидше пройшов час, почали співати. Крім всього іншого це ж і гарна репетиція перед виступом. Сусідам по вагону прийшовся до вподоби такий концерт у виконанні самодіяльних артистів. Деякі пасажири почали просити заспівати улюблені пісні. За виконання в бубон ложили гроші. Під кінець там нарахували 200 гривень. Так завдяки учасницям народного аматорського фольклорного колективу «Вербиченька» вагон на півтори години перетворився на концертний зал на колесах. У підсумку всі залишилися задоволені. І виконавці, і слухачі.
Восени 2013 року рудьківчани приїздили до столиці на зйомки в програмі «Фольк-music». Після закінчення зйомок зайняли місця в автобусі, їхали вулицями Києва і вже планували, коли будуть вдома. Було це якраз в час пік. І тут трапилася непередбачувана ситуація. Почули якийсь незрозумілий звук і автобус зупинився. Водій сказав, що поломка і їхати далі вже не можна. Він зателефонував до свого керівника з тим, щоб за пасажирами прислали інший транспорт. Чекаючи, прийшлося сидіти в автобусі більше двох годин. В час пік. На проїжджій частині вулиці. Та ще й на повороті. Всяке в дорозі трапляється. Головне, щоб був щасливий фінал!
Кожна поїздка багата на цікаві зустрічі і знайомства. В цьому році на фестивалі «Осінь весільна» у Пирогово учасниці «Вербиченьки» познайомилися зі студентами кафедри фольклору, народнопісенного та хорового мистецтва Київського університету культури. Дівчата і хлопці із великим інтересом слухали пісні у виконанні фольклорного колективу. А затим і самі заспівали. Слухаючи талановитих студентів, раділи душею учасниці «Вербиченьки», що росте їм достойна зміна. Українська народна пісня і надалі звучатиме у містах і селах рідної України.
Фотоальбом