«Фестиваль збирає суперників, фестиваль знаходить друзів»

Так називається збірка, презентація якої пройшла 15 лютого ц.р. в «Літературній вітальні» відділу мистецтв Центральної міської бібліотеки Дніпропетровська (завідувачка Звягінова Наталія Володимирівна). ЦМБ гостинно відчинила двері шанованим гостям – служителям Муз Евтерпи, Калліопи та Ерато, їх друзям і шанувальникам. У цьому збірнику підведені підсумки Міжнародного фестивалю літературних альманахів «Рідкісний птах». Фестиваль (під егідою Департаменту з культури і туризму, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації) відбувся 25–27 жовтня 2013 р. в гостинному «Російському центрі» Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки ім. Першовчителів слов'янських Кирила і Мефодія. Ініціатором і хазяйкою фестивалю була Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ).

У книгу, видану зусиллями редколегії альманаху «Форум», увійшли роботи 67 авторів з Росії, Білорусі, Ізраїлю та 14 областей України, що увійшли до лонг-аркуша фестивалю, а також твори поважних членів журі.

Збірка містить безліч фотографій, що зберегли фестивальні будні.  Ведучі  презентації – Людмила Некрасовська (голова ДОО ВТС КЛУ) і Олена Швець-Васіна – привітно вітали учасників зустрічі – літераторів, композиторів і вокалістів з Дніпропетровська, Нікополю, Кривого Рогу, Верхньодніпровська, Новомосковська.

На початку зустрічі прозвучав  «Гімн фестивалю» Валентини Фалькової на вірші Людмили Некрасовської, виконаний Оленою Швець-Васіною.

Присутні згадували фестивальні дні, давали оцінку першому фестивалю літературних альманахів, виражали надію на те, що фестиваль матиме продовження, дякували за дарунок – безкоштовний екземпляр збірки, що презентувалася.

З поетичними етюдами і прозаїчними роздумами виступили Тетяна Заславська, Анатолій Шкляр, Ірина Ахметшина, Людмила Легостаєва, Віктор Невський, Світлана Поливода, Микола Пшенишняк, Олена Гурова, Юлія і Валентин Гнатюк, Володимир Луценко, Сергій Куліков, Людмила Мазур-Ляшко, Олена Хейфець, Катерина Шевцова, Лілія Малік, Олександр Кутняк, Тетяна Меліхова, Тетяна Кошель, Аліна Бичкова і ін. Вірші перемежалися музичними номерами – піснями у виконанні Олени Ломакиної-Попцової, Андрія Новосартова, Олени Швець-Васіної, Валентини Горобець, Ірени Бобошко.

Нагородження виступаючих шоколадною медаллю стало веселою родзинкою презентації.  

Безкоштовні екземпляри збірки вже розіслані всім зарубіжним авторам і авторам, які не змогли взяти участь в презентації.  Зацікавлені читачі можуть ознайомитися з електронної версією книги на головній сторінці сайту "Дніпровський літератор" (http://dlitera.org.ua/),  який належить Дніпропетровській обласній організації КЛУ, або придбати  книгу  в редколегії «Форуму» за собівартістю – 70 грн.

Ведучі вечора, від імені всіх присутніх, подякували співробітників відділу мистецтв, що надали зал для проведення презентації, і подарували відділу екземпляр презентованої збірки. 

Голова ДОО ВТС КЛУ Людмила Некрасовська оголосила, що з 2014 року альманах «Форум» засновує літературні премії за кращі публікації в усіх рубриках двох випусків альманахів поточного року. Окрім диплома і пам’ятної статуетки лауреати отримають грошові премії.

Воістину, фестиваль знайшов нових друзів, і, як свідчать рядки з «Гімну фестивалю» :

Пусть летает по книжным страницам,
Сердце радуя снова и снова,
Вдохновения редкая птица,
За которой мы мчаться готовы…

Елліна Заржицька