Голос Говерли

Говоритимемо не про нову поетичну книгу Романа Киселюка, яка вийшла 2014 року в київському видавництві «Пріоритет». Про неї колись пізніше. Говоритимемо про письменницьку традицію, започатковану 2012 року Івано-Франківськими обласними організаціями Національної спілки письменників України (голова Євген Баран) і Національної спілки краєзнавців України (голова Михайло Косило).

Висловлюючи свою незгоду із прийняттям «мовного закону» Колісниченка-Кивалова, письменники і краєзнавці Прикарпаття вирішили піднятися 24 серпня на Говерлу й провести там читання своїх творів.

Цей перший похід був памʼятний тим, що письменників на Говерлі … чекали. Люди з різних куточків України запитували: „А де тут письменники? Вони мають виступати і читати свої твори“.

У тому першому говерлянському поході брали участь: Євген Баран з сином Євгеном, Степан Процюк з синами Антоном і Захаром, Олександр Косенко із дружиною Іриною та донькою Яною, молодий літератор Роман Лябига. Провідником був поет і краєзнавець Роман Киселюк.

Ми зупинялися в Яремчі на туристичній базі «Прут» і мали літературну зустріч з громадськістю міста.

2013 року письменники з краєзнавцями пішли на Говерлу, підтримуючи євроінтеграційні бажання України. Ми знову зупинялися в Яремчі, але „полку“ письменницького прибуло. У той туманний говерлянський простір піднялися: Євген Баран із сином Євгеном, Степан Процюк із дружиною Любою та синами Антоном і Захаром, Роман і Оля Бойчуки, Роман Лябига, Наталя Ткачик, Василь Карпʼюк, Василь Шкурган із дружиною та сестрою і її чоловіком-італійцем, Любомир Михайлів (Івано-Франківщина), Василь Кузан (Закарпаття), Олександр Косенко із дружиною Іриною і донькою Яною (Кіровоград), Ліля Максименко (Київ).

Незмінним провідником залишався Роман Киселюк.

Цьогоріч письменники втретє планують піднятися на Говерлу. Мета цьогорічного походу – за єдність і мир в Україні. Запрошуємо бажаючих підтримати нашу акцію. Зустрічаємося 23 серпня о 12.00 на туристичній базі «Говерла» у Ворохті, вул. князя Данила Галицького, 14 (проїзд і перебування власним коштом. Того ж дня, о 17.00 запланована літературна зустріч із громадськістю Яремчі. 24-го похід на Говерлу. Відʼїзд 25 серпня.

         Євген Баран,

 голова Івано-Франківської обласної організації
 Національної спілки письменників України;

Михайло Косило,

голова Івано-Франківської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

http://ualit.org