Учасниками міжнародного фестивалю військових оркестрів «Berlin Tattoo», котрий щороку у листопаді збирає в Німеччині найяскравіших та найбільш професійних виконавців-колективи з усього світу, цьогоріч стали хмельничани. Три відомі колективи з Хмельницького, виступаючи як одна творча одиниця, презентували на міжнародному рівні не лише рідний край, а й загалом Україну.
Майстерність естрадного оркестру УМВС України у Хмельницькій області (керівник і диригент заслужений артист України полковник Сергій Рабійчук), муніципального естрадно-духового оркестру міста Хмельницького (художній керівник і головний диригент Тарас Безнюк) та ансамблю мажореток «Альфа» (керівник Олександр Мильніков) за два фестивальних дні побачили і високо оцінили понад двадцять дві тисячі глядачів, котрі завітали до арени «Max Schmeling Halle», де відбувалося оркестрово-фестивальне дійство.
Поряд із нашими музикантами, свою майстерність на «Berlin Tattoo» демонстрували колективи з Білорусії, Польщі,Чехії, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Голландії, ОАЕ, Шотландії, Англії та зведений оркестр Об’єднаного королівства і Німеччини.
Окрім підготовленої «домашньої» програми з дефіле, хмельничанам випала честь закривати перше відділення концерту у перший фестивальний день, акомпануючи німецькому хору, та виступати разом з переможницею тамтешнього популярного співочого конкурсу на кшталт нашого «Голосу країни» Annie Heger. До слова, наші земляки – єдиний колектив, котрому запропонували співпрацю з німецькими артистами в рамках даного фестивалю. Участь в імпрезі брали не лише військові оркестри, як можна визначити з назви фестивалю, а, узагальнюючи, – музичні колективи силових структур своїх країн. Окрім якісного музичного звучання, оркестри обов’язково мали демонструвати дефіле і певну шоу-програму. Були на цьогорічному «Berlin Tattoo» і голландські велосипедисти, і англійсько-німецькі волинки, й екзотичні для європейського ока мундири представників Еміратів, і грузинські танці під супровід оркестру білоруських міліціянтів, і – найприємніше – наше: «Щоб шаблі не брали, щоб кулі минали» з жовто-блакитними прапорами в руках мажореток. А вже у фіналі феєричного шоу відбувся масштабний зведений виступ усіх оркестрів з різних країн-учасниць. Саме хмельничан, разом з їхніми друзями-колегами з Польщі, організатори розмістили в перших рядах цього велелюдного і різноликого оркестру із сотень музикантів.
Був серед хмельницьких музикантів у складі оркестру обласного УМВС і гість порталу «Жінка-українка», відомий співак, громадський активіст Віктор Шайда. Тож далі – коротке інтерв’ю.
Вікторе, цей фестиваль – не перший закордонний вояж колективу, в якому ти працюєш солістом. Чим особисто запам’ятався цьогорічний Берлін і безпосередньо фестиваль?
Насамперед, великою кількістю професійних колективів. Всього у фестивалі взяли участь близько 700 музикантів. По-друге, «Max Schmeling Halle» – це дуже відома у всьому світі спортивна арена. Саме тут відбуваються найбільш яскраві боксерські поєдинки, зокрема деякі бої братів Кличко. На цій арені постійно дають свої концерти топ-музиканти світу. Надзвичайно престижно виступати тут. Далі – дуже впадає в очі високий фаховий рівень служб забезпечення, техніка, звук, світло, інфраструктура. Туалети на кожному кроці, всі вони обладнані в тому числі для людей з обмеженими можливостями.
Задля участі у фестивалі ти, зокрема, перекваліфікувався зі співака в музиканта. Як воно – бути не попереду оркестру, співаючи, а – в останній лінії з інструментом в руках і головне – не співати?
Мені подобається! Я за першою освітою керівник оркестру духових інструментів, тому для мене всі ці марші, паради, труби, барабани – дуже близьке та рідне.
В Україні ти активно займаєшся благодійною, волонтерською діяльністю, спрямованою на підтримку наших армійців. За кілька днів, що провів у Європі, встиг відійти думками від реалій українського сьогодення?
Це неможливо. Повсюди розмови лише про війну. Всередині нашого колективу – це природньо, але й підходили колеги з інших оркестрів, а також мав кілька розмов з берлінцями-глядачами. До речі німецьке ТБ досить скромно інформує аудиторію про масштаби конфлікту на сході України.
А після вдалих виступів наші оркестранти отримали запрошення до участі в інших міжнародних імпрезах. Але це, як то мовиться, вже зовсім інша історія. Наразі ж маємо нагоду вкотре порадіти успіхам земляків і не зайвий раз переконатися, що наші – найкращі!
Дивіться також: https://www.facebook.com