Одинадцять благодійних концертів за місяць – заради українських армійців

Відстань у майже триста кілометрів між Рівним та Сатановим на Хмельниччині… А навпроти – однакові очі з війною у зіницях, схожі емоційно оголені почуття, щире прагнення розрадити, розважити і відволікти від болючих спогадів тих наших героїв, котрі отримали поранення в боях за Україну.

Минулого тижня два дні поспіль ми навідувалися з благодійними концертами до медичних установ не лише нашої, а й сусідньої області, – розповідає організаторка концертів Оксана Радушинська. – Спершу – до Рівненського військового госпіталю. Просто неба, під кронами сонячно-жовтих кленів на території медустанови понад дві години співали, грали, спілкувалися і навіть танцювали з бійцями, котрі знову та знову просили наших артистів виконати улюблених пісень і буквально не відпускали додому. На стільки взаємно теплої зустрічі годі було й чекати!Коли співали усі гуртом, коли чоловіки на милицях відкидали убік костурі і підтанцьовували в такт музиці, запрошували до танцю медсестер, а вони ойойкали: «Ви ж завтра на ноги не підніметеся!..», коли співали на біс і в імпровізованих дуетах, отримуючи у винагороду справжні овації!.. Тому й не дивно, що після фінальної пісні наші хлопці-артисти пішли брататися з вояками, наче з рідними. Без пафосу і надуманості. Просто тому, що у тій ситуації це було по-чесному. А дівчата-учасниці концерту отримали від пацієнтів госпіталю розкішні букети троянд і обереги… котрі пройшли з ними війну. Ми ж подарували бійцям малюнки від старокостянтинівських школярів. До слова, з організацією транспортування нашій «сотні» вже не вперше допомагає управління соціального захисту міста Старокостянтинова, надаючи БУС Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),а працівники установ та підрозділів галузі збирають смачні гостинці для поранених. Так було і цього разу. Пальним для поїздки до Рівного забезпечив директор ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» Віктор Горєлов.

А вже наступного дня нас чекали у відомчому санаторії Управління МВС України в області, що в Сатанові. Головний міліціонер області Олександр Розізнаний виступив з ініціативою безкоштовно надати оздоровницю для потреб поранених правоохоронців, зокрема тих, котрі вижили в «іловайському котлі». Саме для цих людей, що пройшли справжнє пекло смертельного бою, а заразом і для медперсоналу наша «Мистецька Подільська сотня» подарувала яскравий концерт і сердечне спілкування. За словами тамтешніх лікарів нам вдалося створити маленьке диво, оскільки майже два тижні, а саме стільки часу бійці проходять реабілітацію у Сатанові, хлопці ходили похмурими і рідко коли усміхалися. А з нами не тільки співали-танцювали, а й залюбки фотографувалися по завершенню концерту.

Саме у такі хвилини усвідомлюєш, що фізична втома від тривалої їзди в автобусах нашими дорогами, емоційна втома (бо ж усе пропускається крізь серце), наша відсутність у родинах і на роботах – не суттєві поруч із терапевтичним  результатом таких концертів, поруч із реальною можливістю допомогти новітнім українським воїнам-героям. Наша волонтерська самоорганізова команда у складі співаків Віктора Шайди (співорганізатора і організатора благодійних акцій-концертів) та Артема Ромасюкова, скрипаля Антона Вараниці, співачок і водночас дружин військовослужбовців Марини Українець, чоловік котрої понад три місяці не приїздить із зони АТО, та Катерини Аргунової (а в Сатанові до нас доєдналися: бандуристка Марина Круть і студенти музучилища Олена Кузьмова та Сергій Гуменний) і 42 Гарнізонного Будинку офіцерів (директор ГБО, учасник та співорганізатор благодійних концертів Сергій Чеплаков) отримала запрошення приїздити знову і до Рівного і до Сатанова. Обов’язково скористаємося пропозицією, бо ж від цьогорічного квітня, добровільно взявши на себе місію лікувати і розраджувати душі армійців за допомогою мистецтва, лише упродовж місяця ми здійснили одинадцять благодійних концертів та акцій у госпіталях Хмельниччини, Вінниці та Рівного, військових частинах, просто неба на вулиці Проскурівській у Хмельницькому. У цьому контексті варто нагадати про акцію, ініційовану та організовану відомим співаком, громадським активістом Віктором Шайдою спільно з Благодійним Фондом «Центр Добриня» та спільнотою «Хмельницький Армія SOS». П’яту п’ятницю поспіль небайдужі митці просто в центрі пішохідної вулиці обласного центру вимінюють своє мистецтво на гроші городян, котрі потім спрямовуються на придбання-виготовлення необхідних речей для хмельницьких вояків у зоні АТО. За час проведення акції участь у ній взяли участь не лише згадані в матеріалі артисти «Мистецької Подільської сотні» та низка інших виконавців, а й Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура. Отож, хто чим і в який спосіб може-вміє, маємо долучатися до підтримки наших вояків, заради відновлення миру в країні!

Більше фото: https://www.facebook.com
 

Оксана Радушинська,
організаторка, учасниця благодійних акцій на підтримку армійців
Фото Петра Радушинського