Святійший Патріарх Філарет, перебуваючи на Хмельниччині, нагородив церковним орденом Святого князя Володимира другого ступеня голову Хмельницької обласної державної адміністрації Миколу Загородного і орденом Святого архістратига Михаїла - благодійника Свято-Вознесенського храму, президента ПАТ "Оболонь" Олександра Слободяна.
Також Святійший Владика вручив церковні медалі «За жертовність і любов до України» воїнам з Хмельниччини, які перебуваю на фронті та відзначив активних волонтерів.
В числі нагородженних: Валерій Лесков, Віктор Шайда, Юрий Литвинчук, Богдан Михняк, Юрий Самолюк, Олександр Поляруш та інші.
Сім благодійних концертів у зоні АТО подарували для цивільного населення і військовослужбовців артисти творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня». Дана акція відбулася за сприяння голови Хмельницької ОДА Михайла Загородного і прес-секретаря хмельницької обласної організації Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександра Попова. Подільські митці – Оксана Радушинська, Віктор Шайда, Назарій Поляков, Марина Українець, Катерина Аргунова, та киянин Юрій Старчевод – привітали з річницею визволення від російсько-терористичних військ мешканців Рубіжного і Сєвєродонецька на Луганщині. Також провели серію концертів для бійців восьмого полку спецпризначення, 73 морського центру спецпризначення, першого і другого механізованих батальйонів 30 окремої механізованої бригади у Старобільську та Артемівську, завітали до поранених захисників і наших земляків-медиків у сватівському госпіталі.
Такий щільний графік виїздів до військовослужбовців з благодійними концертами по Україні природно дається взнаки на рівні фізичної втоми. Проте вона просто мізерна у порівнянні з тими емоціями, тими словами вдячності, тими відкритими навстіж душами наших захисників, з якими випадає спілкуватися під час волонтерсько-мистецьких поїздок. Коли усвідомлюєш, дивлячись у вічі бійцям, що вони ризикують власним життям заради наших мирних буднів, тоді всі питання доцільності затрачених зусиль не тільки відступають на дальній план, а просто зникають на тлі розуміння потрібності того, що ти можеш зробити для цих людей. Отож, спільно з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков), «сотня» завітала з концертами до Львова – до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, де лікуються і проходять реабілітацію бійці АТО. Наступний пункт призначення – Яворівський полігон Академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного Міжнародного Центру миротворчості та безпеки. На Яворівському полігоні ми бажані гості, оскільки отримуємо запрошення завітати туди вже не вперше і, як наслідок, не востаннє.
Спека у понад тридцять градусів за Цельсієм, розпечений асфальт, пилюка і гарячий пісок, перевірки на блок-постах в зоні АТО, майже доба в автобусі і більше тисячі кілометрів від Хмельницького до Старобільська на Луганщині. А там – знайомі й зовсім незнайомі, але за суб’єктивними відчуттями – рідні люди. Оті, хто щоденно у спеці-пилюці-пісках, а ще – під обстрілами боронять мир на «великій землі». Артисти творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня» вкотре навідалися до наших бійців на Сході.
Офіційний візит хмельницької делегації до міста-побратима Старобільська передбачав співпрацю в благодійно-гуманітарній, діловій та мистецькій площинах. Природно, що наш колектив опікувався третім пунктом програми. В якості ремарки зазначу, що з Хмельницького привезли хуру з гуманітарним вантажем у понад двадцять тон. Продукти харчування, техніку, одяг, навіть питну воду розподілили поміж місцевим населенням, переселенцями та військовими частинами. До однієї з них – артилерійського дивізіону – наш колектив завітав із концертом. Особливих подробиць у цьому матеріалі не буде. І не тому, що немає про що розповідати. Є! Але, заради безпеки бійців, маємо про все мовчати аж до перемоги. Хіба поділитися емоціями… Виявляється зовсім незнайомі вояки можуть сприйматися, як рідні люди.
Другий рік поспіль в Державному історико-культурному заповіднику «Самчики» на Старокостянтинівщині відбувається літературно-мистецьке свято «Імпреза по-самчиківськи». Започаткована минулоріч Старокостянтинівським районним радіомовленням, заповідником «Самчики», веб-порталом «Жінка-УКРАЇНКА», за підтримки районної ради та РДА, ця культурно-мистецька подія поєдналася з традиційним для Самчик святом Зеленої неділі.
Сонце і пташині переспіви; свято Трійці й козацькі звитяги; гра на бандурі, українські пісні, відомі кожному, авторський спів та поезія; гучні вистріли з козацької гармати і шепіт зеленого листя; велелюдні гуляння і втишене проходжання під зеленими кронами дерев чи залами маєтку… А ще – смачні вареники для учасників імпрези, юшка і каша для всіх учасників заходу, чай просто неба зі справжнього самовара – з присмаком полуничного варення і самчиківського надвечір'я… А ще – зустріч з творчими особистостями, хорошими друзями. А ще – релакс для серця та душі. Це все – Самчики в останній день цьогорічної весни.
Артисти творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня» з Хмельницького здійснили серію концертів для військовослужбовців та цивільного населення у Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях. Акція відбулася в межах реалізації проекту «Зброя культури» Міністерства культури України за погодженням з Генеральним штабом ЗСУ. Оксана Радушинська, Віктор Шайда, Марина Українець, Артем Ромасюков, Назарій Поляков, Катерина Аргунова, Антон Вараниця, Сергій Грищук і Петро Радушинський за неповних п’ять діб в дорозі здолали понад дві з половиною тисячі кілометрів і, з-поміж інших глядачів, зустрілися з добрим десятком земляків.
Світлана Патра,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»
Воєнні дії на Донбасі сколихнули всю країну. Від Львова до Одеси, від Києва до Вінниці українці допомагають нашим бійцям відвойовувати незалежність України. Ця війна, названа АТО (антитерористична операція), – дійсно визвольна. Бо стала відповіддю на спроби колишнього «старшого брата» загарбати наші території. Багато людей долучаються до волонтерської діяльності: сивочолі бабусі та дідусі і запальна молодь, вчителі та учні, селяни та жителі міст. Волонтерами стала значна частина українського народу.
Здавалося б, що може бути простіше, аніж написати про творчий успіх співака, з яким разом працювали у понад сотні концертів? Різних концертів – від камерних до велелюдних, від піднесено-позитивних до емоційно важких, наче кам’яна скеля; у залах і на вулицях, у будинках культури, будинках офіцерів, пристосованих чи зовсім не пристосованих приміщеннях, в ангарах, на летовищах, на полігонах, просто неба… Що може бути легшим, аніж написати про людину, чия життєва позиція правильна і чітка, з ким безліч разів спілкувалися і в межах творчих аспектів і в неформальних ситуаціях? …Але, коли у великій залі філармонії гасне світло, коли на сцену виходять близько шести десятків музикантів симфонічного оркестру, а потім – соліст, коли починає звучати музика, переплітаючись із голосом виконавця, слова ненаписаної ще статті трансформуються в емоції і підсвідомо прагнеться зберегти лет отих емоцій щонайдовше отакими, не розкодованими, аби післясмак саме цього концерту лишався і в наступні дні.
6 травня в обласній філармонії у супроводі Хмельницького обласного симфонічного оркестру (диригент – заслужений артист України Сергій Рабійчук) звучатимуть відомі хіти європейських та українських композиторів у виконанні Віктора Шайди.
Співак знаний у Хмельницькому активною громадською позицією. Студентом брав участь у «Революції на граніті» та домігся, аби над міськрадою замайорів синьо-жовтий прапор. Від початку збройної агресії проти України активно долучився до волонтерської діяльності, ініціюючи благодійні концерти та акції, співаючи перед бійцями у військових частинах і шпиталях Хмельниччини, Вінничини, Рівненщини, Львівщини, Київщини, Білоцерківщини, Луганщини.
Випадковостей у житті не буває. Навіть, якщо вони трапляються, це однаково результат цілеспрямованих дій і цілої низки свідомих кроків у напрямку реалізації задуму чи мети. Тож певно не випадково, розпочавши свою благодійно-концертну діяльність на підтримку українських вояків у Вербну неділю 2014 року, знакові виступи творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня» припадають на великі свята. От і день Сорока Святих видався для нашого колективу насиченим і важливим у плані морально підтримки героїв, що вже за тиждень вирушать на схід, аби захищати спокій і відновлювати мир в Україні. Цього разу спілкувалися із мобілізованими на Яворівському полігоні Академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного Міжнародного Центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині.
В останній день зими творче волонтерське об’єднання «Мистецька подільська сотня» здійснило два благодійні концерти на Рівненщині. Спершу навідалися до рівненського полігону, а на зворотному шляху завітали з благодійним концертом у смт Мізоч Здолбунівського району. Дві насичені зустрічі з глядачами — бійцями і цивільними, дві вщерть заповнені зали, два різні за емоційним наповненням концерти... Виїхали артисти з дому ще взимку, а повернулися вже з весною і першим рясним березневим дощем. Отож подробиці.