Золота троянда — 2014

У Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернат ім.С.Крушельницької відбулося відкриття ХІ Молодіжного міжнародного музичного фестивалю ім. Ісидора Вимера «Золота троянда - 2014».

У фестивалі беруть участь як музиканти світового рівня, так і молоді виконавці.

Фестиваль «Золота троянда» спеціалізується на камерній та інструментальній музиці.

Фонд ім. Ісидора Вимера – це сімейна справа його родини. Сам Вимер – відомий композитор, що у 20-их роках минулого століття писав музику для Театру юного глядача, а коли театр переїхав до Львова, теж тут поселився. Вимер багато чого зробив для міста. Саме він заснував кафедру народних інструментів у львівській консерваторії. Його музика звучала з театральних підмостків багатьох українських міст.

Дочка видатного композитора Олена Вимер займається благодійністю. Вона створила фонд свого батька і надає фінансову підтримку потребуючим дітям. Фестиваль – це одна з форм благодійної діяльності фонду. Син теж музикант. Зараз є громадянином Австрії і допомагає матері фінансово та організаційно у проведенні фестивалю. 
До фестивалю щорічно долучається Українська асоціація письменників Західного регіону (голова Елла Красноступ) і безліч інших людей. 

Цього року організатори розпочали фестиваль із конкурсу малюнків учнів ЛССМШІ ім.Крушельницької.

Як наголосила пані Олена Вимер, відкриваючи захід: «Наш фестиваль відкриває двері багатьом учасникам для майбутніх творчих досягнень».

А тому право на відкриття фестивалю було надано переможцю минулорічного фестивалю скрипалю Андрію Сенику (Одеса).

Один за одним ведуча Маріанна Маренкова запрошувала на сцену юних музикантів. Серед них, ансамбль "Нотки" Миколаївської школи мистецтв, Герасима Олександра (шахматист, музикант, композитор), 12 років; учасників Х фестивалю: Богдана Соснило, Цекот Олену (скрипалька), Малькович Зою (піаністка), Ільчишина Андрія (трубач), Коростецького Остапа (саксафоніст).

До присутніх із привітальними словами також звернулися й гості: Надія Курінка (м.Київ)– член Національної Спілки композиторів України; в.о.керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк - член правління української асоціації письменників західного регіону, Лідія Єлтуховська – член правління УАПЗР та Елла Красноступ – голова української асоціації письменників західного регіону, яка зокрема привітала усіх учасників та підкреслила у своєму виступі важливість проведення даного заходу у Львові.

- Фестиваль «Золота троянда» щорічно набуває особливого змісту, тому що служить благородним цілям, таким як, пробудження почуттів за допомогою прекрасних мелодій, що вливаються у серця молоді, їх батьків та вчителів, гостей та просто поціновувачів музичного жанру. І все це тому, що музика – могутній і дієвий засіб, здатний об’єднати всіх людей на Землі, незалежно від їх мови, духовного вираження чи поціновування традицій, так висловила свою думку про фестиваль Елла Красноступ.

Завершивши урочисту частину відкриття, пані Олена Вимер запросила усіх присутніх на наступні заходи, які будуть відбуватися протягом 17-23 листопада. 
- Кожного дня ви зможете побувати на цікавих і дуже важливих концертах та конкурсах, а також поринути у чудовий світ мелодій, що називається «музикою душі», - сказала організатор фестивалю.