Хмельницькі артисти піснями «лікують» поранених…

DSC_0067 А

Два дні поспіль когорта хмельницьких артистів-однодумців дарували концерти для військовослужбовців: тих, хто проходять лікування в хмельницькому госпіталі після поранення в зоні АТО, і тих, хто здійснюють збройну оборону цілісності держави з-за хмар – авіаторам. За подробицями звернулися до організаторки обох концертів Оксани Радушинської.

Щодо концерту в госпіталі, то все і всі зорганізувалися буквально за три доби. Благодійний Фонд «Центр Добриня» опублікував у Facebook звернення до хмельничанок, аби ті взяли на себе місію моральної підтримки хлопців, котрі проходять лікування після поранення на війні, і прохання до артистів поспівати чи просто навідати героїв, аби трохи розважити їх спілкуванням. Нічого не можу сказати щодо дівчат, а з організацією концерту не виникло жодних проблем. Оскільки ми з друзями вже не вперше виступаємо перед вояками, тож сформувалася надійна і мобільна команда.

Передобідньої пори, просто неба, у затінку дерев на території госпіталю для хлопців, що лікуються після поранень, і медперсоналу, котрий також бував у «гарячій точці» України, поспівав повстанських пісень під гітару відомий хмельницький співак Віктор Шайда. Юна стипендіатка ОДА Богдана Ясінська приїхала з Дунаєвець, аби розважити вояків піснею і красою свого народного голосу, а солістка хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру Марина Українець, співаючи, не змогла втримати сліз, адже її чоловік наразі перебуває в районі АТО. Долучилися до акції і військовики: капітан Олександр Петрук спілкуючись з колегами-вояками, висловив захоплення їхньою мужністю, зазначивши, що кожен наразі має виконувати те завдання, котре ставить перед ними держава. А щоб збадьорити хлопців, розповів кілька анекдотів, заспівав майданівську пісню «Брат за брата», а потім ще одну – «Лента за лентою» – в імпровізованому дуеті з Віктором Шайдою. Технічну підтримку акції надав 42 ГБО (м. Старокостянтинів) і особисто  начальник Сергій Чеплаков, котрий озвучував концерт.

Навряд чи можна означити словами ту щирість, з котрою кожен з нас звертався до справжніх героїв, бажаючи їм чимшвидше видужати і повернутися до мирного життя. Вразила війна в очах цих зовсім молодих хлопців. Можу помилятися, але здається, що вони досі крізь неї дивляться на події і на людей, вимірюючи цінність кожного слова і вчинку дуже чіткими критеріями, котрі верховодять у тій реальності, де лунають вибухи і свистять кулі. Тож видужувати хлопцям  доведеться не лише від фізичних поранень, а й від душевних зламів. І допомогти у цій справі може кожен із нас, хто має в серці бодай трохи любові і здатен нею поділитися.

До слова, наша команда прибула до госпіталю не лише з мистецькими дарунками. Привезли хлопцям яблук. А ще – цілий ящик смаколиків від мешканки Старокостянтинова держслужбовця Оксани Миропольської. Довідавшись напередодні про акцію, вона накупляла печива і солодощів та й передала їх, разом із книгами, для поранених. А ще написала щемливого листа – синам від Мами.

Як зазначає начальник Хмельницького госпіталю, полковник медичної служби Олександр Завроцький, емоційна, душевна допомога не менш дієва для тих, хто проходить лікування, аніж медикаментозні призначення.

«Ми надзвичайно вдячні всім небайдужим людям, котрі знаходять час, сили, здоров’я і приїздять та допомагають нашим хворим, – зазначає військовий лікар. – І вам велика подяка за сьогоднішній концерт! Терапевтичний ефект від нього важко переоцінити!»

У день нашої акції лікування в госпіталі проходили більше двадцяти поранених із зони АТО. Поцікавилася, чи вистачає всього необхідного для проведення повноцінного лікування?

«Наразі держава, зокрема військово-медичний департамент, більше ніж на 90 % забезпечують медикаментами. – проінформував Олександр Завроцький. – Є проблемні точкові питання, котрі виникають в окремих ситуаціях. До прикладу, немає можливості придбати певний знеболюючий препарат, оскільки завод, що його виробляє, знаходиться в Донецькій області... Але, завдяки міській та обласній владі, дякуючи хмельничанам, підприємцям та ЗМІ, усі питання вдається вирішувати. Ідеться як про потреби безпосередньо тих, хто проходить лікування в госпіталі, так і про медичне забезпечення військовослужбовців в АТО».

На пропозицію медичного керівництва госпіталю, домовилися проводити схожі концерти щомісяця, аж до повної перемоги України у цій де-юре неоголошеній війні.

DSC_5076 DSC_5095 DSC_5129 DSC_5140 DSC_5143 DSC_5041 DSC_5055

 

…І укріплюють бойовий дух військових авіаторів

01А вже наступного дня, разом з Віктором Шайдою, Мариною Українець та Олександром Петруком ми завітали до військової частини бригади тактичної авіації ім. Петра Франка, що у Старокостянтинові. З нагоди дня Повітряних Сил ЗСУ півторагодинний концерт відбувся просто на території летовища для тих працівників льотно-підйомного складу, котрі на час заходу не були задіяні в нагальних роботах. І навіть температура повітря у плюс тридцять, палюче сонце над головою, розпечені бетонні плити під ногами і сухий рвучкий вітер не завадили влаштувати справжнє мистецьке дійство для наших вояків. Окрім вже згаданих артистів, до акції долучилася яскрава скрипалька Майя Онищук та викладач хмельницького музичного училища Артем Ромасюков. Зі Старокостянтинова – юна Марійка Голюк, Юрій Вілавський та муніципальний фольклорний ансамбль ім. В.Ножки. Організували цей захід спільно з військовим клубом та 42 ГБО, намагаючись розважити і збадьорити вояків. Проте розпочали концерт з хвилини мовчання за всіма, хто загинув у небі і на землі, вкотре відстоюючи незалежність, свободу і цілісність нашої держави. А потім – і грали, і співали, і розважали жартами вояків, що розмістилися довкола імпровізованої сцени на пагорбах капонірів, просто на галявинах із травою, чи у затінку під літаками. Гучні аплодисменти і оберемки польових квітів, котрі отримали від вдячних глядачів усі дівчата-учасниці концерту, стали найкращою подякою за нашу працю.

Висловлюючи думку авіаторів, заступник командира бригади по роботі з особовим складом підполковник Микола Старушик наголосив на значимості такої моральної підтримки від усіх, хто не залишається байдужими до проблем військових. А також запевнив, що військовослужбовці Збройних Сил України і надалі з честю та гідністю стоятимуть на рубежах нашої Батьківщини, залишаючись вірними присязі та відданими українському народові.

Спілкуючись із вояками, вкотре утверджуєшся в думці, що сьогодні ніхто з нас не має морального права залишатися нейтральними до подій у державі. Одні захищають країну, усіх її мешканців зі зброєю в руках, а решта повинні докладати максимум зусиль для підтримки наших оборонців – хто в який спосіб може. Переконаний у цьому і постійний учасник благодійних концертів для армійців Віктор Шайда:

«Подібні виступи вкрай потрібні, особливо тим військовикам та нацгвардійцям, хто постраждав в АТО. Це хвилини, коли бійці психологічно одужують, адже вони чують і українське слово і пісню, а також спілкуються з артистами під час та після концерту. На душі їм стає легше. Це дуже кидається в око. Якщо казати відверто, то й нам, артистам, ці виступи додають наснаги. Розуміння бути корисним такої важкої години тонізує та водночас додає впевненості. Ніхто не має залишатися осторонь. Хто як може так і допомагає. Разом ми сила, і ми переможемо!»

Можна лише додати, що… далі буде!

 16 19 26 28 29 03 06 10 11 14

Фото Петра Радушинського