«Дніпро-бук 2014» - підбиття підсумків

У Дніпропетровську відбулось нагородження переможців інтерактивного конкурсу Дніпро-бук 2014

Повернути цікавість до книги – таке завдання стоїть на сьогодні перед усіма бібліотеками світу.

Така ж задача стоїть і перед Центральною міською бібліотекою Дніпропетровська. Для цього наш Палац книги вживає найрізноманітніших заходів. Адже часто, щоб привернути увагу до продукту потрібно зробити гарну рекламу.

У суботу, 13 грудня, у лекційному залі ЦМБ пройшла церемонія нагородження переможців обласного конкурсу буктрейлерів «Дніпро-Бук 2014». Ініціатором та організатором конкурсу виступила Дніпропетровська Центральна міська бібліотека та ІА «Міський сайт» Gorod.dp.ua, за підтримки управління культури та мистецтв міської ради м. Дніпропетровська. Співорганізатор конкурсу – Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Метою проекту була популяризація книгочитання шляхом залучення новітніх інформаційних технологій, заохочення бібліотечних працівників, вчителів, активних читачів до використання нових інформаційних технологій у своїй творчості, популяризація творчості письменників Дніпропетровщини, формування почуття причетності до історії і культури рідного краю.

«Конкурс було оголошено на початку вересня цього року. До 31 листопада тривав прийом робіт. Всього до нас надійшло 30 буктрейлерів від 27 учасників з різних куточків нашої області. Заявки приходили, як особисті так і колективні. Вікова категорія учасників теж різна - від 16 до 60 років», – розповідає один із організаторів конкурсу заввідділом соціокультурної діяльності ЦМБ Артем Земляний.

На церемонії нагородження були присутні почесні гості: заступник Дніпропетровського міського голови Ірина Георгіївна Зайцева та начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Євген Вікторович Хорошилов.

– Ми вдячні всім організаторам цього проекту. Міська рада буде сприяти поширенню буктрейлерів-переможців у школах та бібліотеках. Адже одне з наших завдань привернути увагу читачів до книги в цілому, а також до творчості дніпропетровських письменників, – наголосила Ірина Зайцева.

Конкурс «Дніпробук 2014» мав чотири номінації: «Класики рідного краю», «Сучасна проза», «Сучасна поезія», «Сучасні твори для дітей».

Тож переможцями стали:

Номінація «Класики рідного краю»

І місце Вуколова Валентина «Собор»
ІІ місце Дорофеєва Тетяна «Мандрівки старим Кам’янським
ІІІ місце Колектив бібліотеки-філіїї № 20 «Третя революція»

Номінація «Сучасна проза»

І місце Карлова Інна «Монолог на безоднею»
ІІ місце «Шлюб із кухлем пільзеньського пива»
ІІІ місце «Фой Райт и заброшенный детский лагерь»

Номінація «Сучасна поезія»

І місце Творча група медіа клубу «Креатив» «Він. Вона. Вони»
ІІ місце Городецька Анастасія «Ми діти твої – Україно!»
ІІІ місце Бобров Максим «Восьме чудо»

Номінація «Сучасні твори для дітей»

І місце Рєпіна Ольга «Діткам на дрімки»
ІІ місце Маслова Ірина «Здравствуй день!»
ІІІ місце Олійник Анна «Великий Луг над Дніпром»

Серед буктрейлерів було кілька робіт, авторами яких стали колективи учнів шкіл:

– Наша група медіа клубу «Креатив» – це учні восьмого класу. Насправді дітям було доволі складно сприймати сучасну поезію. Адже вони звикли до традиційних форм та образів – творчості Тараса Шевченка, Івана Франка. А тут вони познайомилися з поезіями сучасного автора, їм було і складно, і водночас цікаво. Цікаво почитати щось нове, спробувати осмислити твори, – розповідає керівник медіа клубу «Креатив» Надія Вовк.

Привітали молодих режисерів і автори, на чиї твори були створені буктрейлери.

– Мені дуже приємно, що моя скромна творчість не минула цей конкурс. Приємно, що мій роман відгукнувся в серцях читачів. Висловлюю подяку організаторам такого чудового проекту, – сказала член Національної спілки письменників України Леся Степовичка.

До складу журі входили письменники Дніпропетровщини: кандидат філософських наук, член Національної спілки журналістів України(НСЖУ) та Національної спілки письменників України(НСПУ), керівник обласного літературного об’єднання ім.. Павла Кононенка Наталія Дев’ятко, член НСЖУ та НСПУ шеф-редактор літературно-мистецького, публіцистичного та науково-популярного щомісячника «Бористен», а також сценарист та науковий співробітник кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Катерина Рижій та представники ЦМБ заввідділом абонементу Олена Петренко та заввідділом соціокультурної діяльності Артем Земляний.

– Моя робота як члена журі була цікавою. Хочу зазначити, що головним недоліком поданих на конкурс робіт стала їх низька технічна якість. Було багато гарних ідей та рівень виконання залишав бажати кращого, але це лише початок. Сподіваємось у майбутньому ми будемо виходити на новий рівень У всьому потрібна практика, – розповідає член журі, письменниця Наталія Дев’ятко.

За словами організаторів у наступному році планується продовження проекту. В планах також вихід конкурсу на всеукраїнський рівень.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тимофій Федорець

Фото: http://library.dp.ua