Із Жовкви - до Коростеня

Про поїздку до Корестеня Житомирської області та участь у «Різдвяних передзвонах» розповідає порталу поетеса, краєзнавець із Жовкви, що на Львівщині, Галина Фесюк:
 
«У суботу в місті відбувся фольклорно-мистецький вечір «Різдвяні передзвони», який організувала благодійна газета «Вечірній Коростень» (редактор Віктор Васильчук), бібліотечна система Коростеня за сприянням райдержадміністрації. 
 
До Коростеня ми приїхали з жіночим ансамблем «Живоцвіт» (керівник Галина Дорош), який представив колядки та Різдвяні пісні. Як наголошували місцеві жителі, такого багатства колядок із заходу України вони на Житомирщині, ще ніколи не чули. Приємно було не лише читати Різдвяну поезію, а й спілкуватися з місцевим глядачем через колядку. 
 
Добре прийняли мій сценарій і глядачі, і біблотекарі.

Окрім цього, в рамках вечора було вшановано вбитих на Майдані в Києві та на Сході України протягом 2013-2014 років, зібрано гроші на благодійні потреби тим, хто сьогодні бере участь у війні.

Та передусім, зранку, редактор газети "Вечірній Коростень", поет та журналіст Віктор Васильчук організував нам чудову екскурсію містом. Провела її журналіст Інеса Утікеєва. 

Оглядаючи місто, ми зрозуміли дуже важливу річ, що на Поліссі є давня столиця древлян - Коростень, яку варто відвідати кожному українцю, аби знати, що саме з цього міста розпочинається ще один штрих до історії розвитку України, віха життя наших прадідів, від яких усі українці дістали у спадок нескореність духу, волю до життя й незгасиму любов до рідного краю.

Окрім того Коростень - це місто залізничників, місто культури та відпочинку, памятників, фестивалів, зокрема фестивалю дерунів. А ще тут є три городища. 

Від давен це місто носило назву Іскоростень, яке розкинулося на річці Уж, тому можна дізнатися й про дуже цікаву древню історію Русі та насолодитися у краєзнавчому музею віночком легенд.

Щиро дякуємо організатору нашого концерту Віктору Васильчуку за незабутні хвилини спілкування з Коростенем та доброзичливими, цікавими людьми».